31. Mezinárodní varhanní festival
Šest století pro čtyři ruce a čtyři nohy
Objevte sílu druhých největších českých varhan při poslechu skladeb G. Bizeta, H. Berlioze a dalších.
Objevte sílu druhých největších českých varhan při poslechu skladeb G. Bizeta, H. Berlioze a dalších.
Ponořte se do kouzelné atmosféry baziliky sv. Jakuba při poslechu varhanního recitálu.
Varhanní festival v bazilice sv. Jakuba – jedinečný hudební zážitek v srdci Prahy
Noblesní hudební zážitek v prostředí, kde se historie, duchovní rozměr a majestátní zvuk varhan spojují v dokonalé harmonii.
V průběhu let si varhanní festival v bazilice sv. Jakuba na Starém Městě získal světové uznání. V Praze se setkávají a hrají špičkoví varhaníci a milovníci hudby z celého světa. Bazilika sv. Jakuba na Starém Městě je součástí kláštera minoritů v Praze, barokní umělecká pokladnice a důležité duchovní centrum. Jeden z největších pražských kostelů se nachází jen kousek pěšky od Staroměstského náměstí.
Španělská synagoga patří mezi skvosty pražské architektury. Byla vybudována na místě nejstarší pražské modlitebny zvané Stará škola v maurském slohu. Uvnitř synagogy naleznete orientální a zdobivé motivy, které ve Vás evokují pocity, že jste kdesi daleko na Východě... Kupte si vstupenku na komorní klasický koncert a prožijte příjemný večer v krásném prostředí za poslechu kvalitní klasické hudby.
U Náměstí Republiky se schovává poklad, který není českým klientům moc známý, což je škoda... Dopřejte si koncert s večeří při svíčkách v překrásném Sálu Boccaccio a nasajte atmosféru 1. republiky. Čeká Vás nejenom geniální hudba W. A. Mozarta v brilantním podání našich předních hudebníků, ale také vynikající kuchyně, lahodné víno či pivo a milá obsluha. Vřele doporučujeme.