23.červenec 2024 (út)
20:00

Abrakadabra

Černé divadlo, pantomima, tanec

Černé divadlo Image | Představení černého divadla v Praze

85 minut | K dispozici

Zobrazit detail
Datum: 23. července 2024 | 20:00 (út)
Místo: Černé divadlo Image
Délka: 85 minut
Stav: K dispozici
Recenze: (2)
Koupit vstupenku
Vstupenka v mobilu

Čáry, kouzla, triky, iluze a k tomu trocha magického tajemna. Vítejte v černém divadle Image!

Zaklínadlo abrakadabra má stejný význam ve všech jazycích, a proto i vy budete rozumět. Ponořte se s námi do komické magie jedné kouzelnické rodiny. Nechte se unést nonverbálním představením plným napětí, překvapení, humoru a tance.

Nejstarší mystické středověké zaklínadlo zřejmě pochází z mezopotámského výrazu AB-BA-TAB-BA-RI nebo z aramejské podoby hebrejských slov abra - „stvoření“ a k´adabra - „jak řekne“. Význam slova je něco jako „staň se“. Při jeho vyslovení mizí to, co chceme, aby zmizelo, a objevuje se to, co má být vidět. Abrakadabra rozzáří světlo ve tmě, rozezní hudbu v tichu, roztančí neživé a umožní létat bez křídel.

Čarování je dar, stejně jako umět malovat, zpívat nebo tančit. Rodina zkušených kočovných kabaretiérů se odjakživa živí tímto uměním. Jenže jediná záměna písmene v magickém zaklínadle může způsobit, že kouzlo ztratí svoji moc, jako se to občas stane i hrdinům naší show.

Spousta humoru v podání rodinného kouzelnického klanu Frascalli a unikátní kombinace černého divadla, tance a fascinující nonverbální podívané. Příběhy beze slov Vás zavedou do světa fantazie, užasnete nad gejzíry barev, uměním tanečníků a mimů a nápaditými triky. Nonverbální představení si užijí dospělí i děti.

Důležité:

  • Bez přestávky 
  • Oblečení: neformální
  • Změna programu vyhrazena 

Koncerty klasické hudby v Praze 

Podobné akce