15.březen 2024 (pá)
19:00

Alejandro Soto Lacoste & Marta Töpferová

Chilean folk music

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 15. března 2024 | 19:00 (pá)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Duo zpěvačky Marty Töpferové a chilského písničkáře Alejandra Soto Lacoste se věnuje bohaté tradici latinskoamerické hudby

Jejich repertoár se skládá převážně z autorských písní obou hudebníků v rytmech a stylech jako chilská cueca, argentinská chacarera a zamba, venezuelské joropo a vals a andské huayno. Ojedinělý sametový hlas Marty Töpferové s vlastním doprovodem na venezuelské cuatro a perkuse spolu s autentickým projevem Alejandra Soto Lacoste je vskutku kombinace, která přenese posluchače do nevšední a temperamentní hudební krajiny.

Marta Töpferová je jednou z nejzajímavějších zpěvaček a písničkářek své generace. V mládí zpívala osm let klasickou a lidovou hudbu ve sborech v Čechách a ve Spojených státech. Po emigraci do USA v roce 1987 se naučila plynně španělsky a prosadila se jako osobitá umělkyně a skladatelka latinskoamerické hudby. London Times popsal Martu jako „jednu z nejpůvabnějších interpretek lidové hudby Latinské Ameriky“. Martin hluboký hlas, lyrické písně a unikátní do‐ provod na čtyřstrunné cuatro a kytaru zaujaly posluchače po celém světě. Etablovala se na hudební scéně v New Yorku a spolupracuje s nejlepšími hudebníky z oblasti latiny, jazzu i vážné hudby a tato zkušenost se odráží v jedinečném stylovém mixu její vlastní tvorby.

Chilský písničkář a multi-instrumentalista Alejandro Soto Lacoste je předním hudebníkem chilské hudební scény. Studoval hru na klavír, kytaru, akordeon a zpěv. Také vystudoval kontrapunkt, harmonii a kompozici s chilským profesorem Fernandem Carrasco, kterému později asistoval s projekty s Filharmonickým orchestrem. Dále se intenzivně věnuje latinskoamerické lidové hudbě a populární písni, skládá a spolupracuje s hudebníky jako je známý chilský písničkář Nano Stern, skupina Aranto, a mnoho dalších. Posledních šestnáct let žije v Německu a působí převážně na berlínské hudební scéně. Vydal tři solové alba, Puente de luz (2020), Presente (2013) a Interiores (2008). V roce 2012 začal hrát s Martou Töpferovou v kvartetu "Trova", společně s dalším chilským multi-instrumentalistou, Cristianem Carvacho.

Alejandro Soto Lacoste (Chile) – vocal, guitar, piano, accordeon; Marta Töpferová (CZ) – vocal, guitar, cuatro, percussion

Důležité:

  • Přestávka 20 min. 
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V Jazz Docku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu

Vzdělávací programy České filharmonie