22.květen 2022 (ne)
21:00

Ambrose Akinmusire Quartet (USA)

Postmodern jazz

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 22. května 2022 | 21:00 (ne)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Ambrose Akinmusire Quartet (USA)

Tento vítěz prestižní soutěže Thelonious Monk International Jazz Competition za rok 2007 vystoupil od té doby po boku největších osobností newyorské scény, jako jsou Esperanza Spalding, Jason Moran a Aaron Parks. Jeho debutové album vydané v roce 2011 na značce Blue Note se dočkalo nadšených recenzí, což se pro tohoto fascinujícího hráče stalo v nastávajících letech zcela běžným úkazem. Jeho nejnovější album on the tender spot of every calloused moment z roku 2020 není výjimkou. Jeho hra na trubku je virtuózní, ale také plná emocí a procítěnosti. Dovede zahrát jemné lyrické pasáže, ale také ostrá postbopová sóla s neuvěřitelnou dravostí. Hudba Ambrose Akinmusira je fúzí moderního i postmoderního jazzu, zároveň kompozičně velmi originální a čerpající také z modálních experimentů Milese Davise a John Coltrana.

Charakterizovat hudbu trumpetisty Ambrose Akinmusireho není jednoduché: Akinmusire, kterého časopis Downbeat vychválil za „jazzovou vizi, která dalece přesahuje zaběhlé představy z jazzových workshopů a vyznačuje se větší šíří a intelektuální neposedností než kdejaká demonstrace virtuozity,“ je rozkročený od jazzového mainstreamu až po okrajové podoby jazzu a podniká průniky do vážné hudby a hip-hopu.

Důležité:

  • Sledujte prosím aktuální podmínky vstupu na koncerty.
  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze