Komorní smíšený sbor Canti di Praga má své počátky v roce 1992, kdy pod vedením prof. Jiřího Chvály začínal jako dívčí sbor složený z absolventek Kühnova dětského sboru. Sbor vystupuje nejčastěji a capella, provádí ale také velká oratorní díla. V minulosti spolupracoval např. s Českou filharmonií, Komorní filharmonií Pardubice, Ústřední hudbou AČR, folklórním souborem Hradišťan a dalšími umělci. Pravidelně vystupuje na společných koncertech s Kühnovým dětským sborem. Oživením tradičního repertoáru je pravidelná spolupráce s Pražským filmovým orchestrem na koncertech filmové hudby, naposledy v lednu 2024 v Obecním domě. V letech 2015 a 2016 byl sbor pozván ke spolupráci při uvedení velkolepých audiovizuálních projekcí filmů Titanic a Amadeus, při kterých byly tyto filmy promítány za doprovodu živé hudební produkce. Od roku 2014 vede Canti di Praga sbormistr Jan Svejkovský.
Smíšený sbor Konzervatoře Pardubice je složen ze studentů 1. – 3. ročníku, kteří nestudují sólový zpěv a nehrají v symfonickém orchestru. Během pětačtyřicetileté existence školy působil při nejrůznějších příležitostech, hlavně v souvislosti s některými významnými projekty. Zakladatelem sboru byl Vlastislav Novák. Od roku 2009 pracoval sbor nepřetržitě pod uměleckým vedením Tomáše Židka a v úzké spolupráci s dirigentským oddělením školy. Často spolupracuje se školním symfonickým orchestrem a dalšími pěveckými sbory regionu. Z nejvýznamnějších počinů uveďme nastudování Smetanovy Prodané nevěsty, Dvořákova Stabat Mater či Mozartova Requiem. V červnu 2018 se s úspěchem zúčastnil festivalu Foersterovy Osenice. V září 2018 převzal vedení tělesa Jan Fajfr, v současné době je sbormistrem Ondřej Mejsnar.
Symfonický orchestr Konzervatoře Pardubice byl ustaven brzy po vzniku školy. Už od počátku působí jako nedílná součást výuky a studentské praxe, kdy se budoucí profesionálové aktivně seznamují s českou i světovou hudební literaturou. Pravidelně doprovází vynikající studenty a absolventy školy a účastní se mnoha dalších akcí v jejím rámci. Na jeho umělecké činnosti se jako dirigenti podíleli zejména Otakar Tvrdý, Vladimír Kulík nebo Jaroslav Brych. Od roku 1910 stojí v jeho čele Tomáš Židek. Zvláště za jeho vedení se činnost orchestru rozšířila daleko mimo své působiště a výrazně obohacuje kulturní život nejen Pardubic, ale i celého kraje. Ve své historii se orchestr úspěšně zhostil řady vlastních projektů, např. nastudování Smetanova cyklu Má vlast, oper Prodaná nevěsta, Hubička (Smetana), V studni (Blodek), Sestra Angelika (Puccini), Rusalka (Dvořák) Dvořákova Stabat Mater, Šeherezády Rimského-Korsakova, Hindemithových Symfonických metamorfóz a dalších děl. Několikrát se zúčastnil rozhlasové soutěže Concerto Bohemia, v níž se v roce 2014 stal absolutním vítězem. Od roku 2020 spolupracuje s tělesem jako dirigent také Jan Svejkovský.