26.září 2023 (út)
21:00

Atom String Quartet feat. S.V.A. Trio

Jazz – fusion – crossover

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 26. září 2023 | 21:00 (út)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Atom String Quartet feat. S.V.A. Trio

Skupina spojuje možnosti smyčcového kvarteta s improvizací v širokém slova smyslu. V jejich tvorbě se kromě jazzu projevují inspirační zdroje vycházející z polské lidové hudby, jiných oblastí světa, ale i soudobé a klasické hudby. Skupina natočila pět autorských desek, z nichž dvě získaly polskou hudební cenu "Fryderyk". Jejich album Penderecki vyšlo v roce 2019 a obsahuje vlastní úpravy skladeb Krzysztofa Pendereckého pro improvizující smyčcové kvarteto. V roce 2021 vyšlo album Karłowicz Recomposed a v roce 2022 Essence, které je záznamem více než desetileté historie souboru a obsahuje nové verze skladeb z předchozích alb a 3 skladby nahrané nově. Hudebníci smyčcového kvarteta jsou pravidelně zváni k účasti na nahrávkách jiných hudebníků, spolupracují s předními polskými i zahraničními umělci a orchestry.

Dawid Lubowicz – housle; Mateusz Smoczyński – housle; Michał Zaborski – viola;  Krzysztof Lenczowski – violoncello.

S.V.A. Trio zahájilo svou činnost v březnu 2020, v době, kdy se kvůli celosvětové pandemii zcela zastavil veřejný hudební život. Čas nejistoty a prázdnoty urychlil realizace nových projektů. Tím naším se stalo S.V.A. Trio. Formace tří renomovaných muzikantů s velkými multižánrovými zkušenostmi, kteří se rozhodli zaměřit výhradně na vlastní, autorskou hudbu. Takovou, která v sobě bude reflektovat naše společné hudební vlivy a zároveň se stane reakcí na život uvnitř velkoměsta. Našemu stylu říkáme „urban fusion“. Jako sidemani spolupracují například s Darou Rolins, Lash& Grey, Dj Wichem a dalšími špičkovými umělci.

Alexey Aslamas – housle, Vladan Malinjak – viola, Šimon Marek – violoncello.

Důležité:

  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze

Podobné akce