30.červen 2024 (ne)
21:00

Balázs Bágyi New Quartet

Modern jazz

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 30. června 2024 | 21:00 (ne)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Bubeník a skladatel Balázs Bágyi je jedním z nejvýznamnějších umělců maďarské jazzové scény,

který pravidelně vystupuje i v zahraničí. Jako člen mnoha formací působí téměř ve všech žánrech. Několikrát absolvoval turné po Spojených státech amerických a jako jediný maďarský jazzový hudebník pravidelně vystupuje v Číně. Jeho předchozí kvartet existoval v letech 2004 až 2011, v tomto období navštívil téměř všechny festivaly a byl významnou produkcí maďarského etnojazzového žánru.

V nové sestavě, která existuje od roku 2013, převládá akustický, současný jazz s prvky postbopu. V souboru hrají významní představitelé střední generace maďarského jazzu: saxofonový titán Sándor Soso Lakatos, který svá studia absolvoval v Holandsku, klavírista Dezső Oláh, držitel ceny Junior Prima, který vystudoval klasickou hudbu, a Péter Oláh, jeden z nejlepších kontrabasistů ve střední Evropě. Kapela za posledních 10 let hrála na mnoha evropských jazzových festivalech (Bratislavské jazzové dny, Jazz Juniors Krakow, Bansko Jazz festival, Nisville, Mosaic Jazz Fest Sibiu, Sarajevo Winter, Petrovac Jazz Festival, Skopje Summer Festival) a sklidila úspěch i v několika prestižních evropských klubech (Agharta Jazz Club Praha, B-Flat Berlin, Jazzland Wien). V roce 2016 získalo jejich album "Homage To Shakespeare" cenu Gramofon Award udělovanou mezinárodní porotou a skupina zvítězila v hlasování publika časopisu JazzMa.hu o kapelu roku. Repertoár souboru vychází ze skladeb vedoucího skupiny Balázse Bágyiho, který byl v roce 2016 vyhlášen skladatelem roku.

Důležité:

  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Luxusní koncerty s večeří v Praze