04.listopad 2021 (čt)
21:00

Ben Wendel High Heart (USA)

Postmodern jazz

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 04. listopadu 2021 | 21:00 (čt)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Jeden z nejuznávanějších saxofonistů a skladatelů současnosti Ben Wendel s kapelou High Heart dnes v JazzDocku

Jeden z nejuznávanějších saxofonistů a skladatelů současnosti Ben Wendel je u nás dobře znám jako člen slavné kapely Kneebody (nominace na Grammy), která v Jazz Docku již několikrát s velkým úspěchem vystoupila. Jako hráč, skladatel, aranžér či producent spolupracoval také s mnoha dalšími významnými osobnostmi světové hudby: Ignacio Berroa, Tigran Hamasyan, Antonio Sanchez, Gerald Clayton, Eric Harland, Taylor Eigsti, Snoop Dogg nebo Prince.

Kromě mnoha desek s kapelou Kneebody natočil již pět vlastních sólových alb pro společnosti Edition Records, Sunnyside Records, Motéma Music nebo Concord Records: Simple Song (2009), Frame (2012), What We Bring (2016), The Seasons (2018) a nejnovější High Heart (2020). Pro nahrávání si do studia přizval neskutečnou sestavu hráčů a s velkou částí z nich bude prezentovat nové album i v Jazz Docku. Sám Ben Wendel o albu říká: „…tento projekt odráží moji stálou snahu vytvářet umění, které je osobní a relevantní v dnešní stále neosobnější době. Názvy písní odkazují na různé výzvy, které jsem zažil při komunikaci s globálním publikem. Písně například odkazují na nebezpečí nadužívání technologií, ztráty perspektivy a obyčejnou lidskou touhu spojovat se, komunikovat a pěstovat mezilidské vztahy…“

Ben Wendel – ts, eff; Michael Mayo – vocals, eff; Shai Maestro – p, Rho; Lage Lund – g; Joe Sanders – b; Ofri Nehemya – dr.

Důležité:

  • Sledujte prosím aktuální podmínky vstupu na koncerty.
  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze