30.prosinec 2022 (pá)
20:00

Charlie Slavík Revue feat. Eliška Walsh

Real blues

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 30. prosince 2022 | 20:00 (pá)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Charlie Slavík je nejuznávanějším hráčem na foukací harmoniku v ČR

Charlie Slavík si svým novým albem A Nice Reminder splnil americký sen! Dvanáct autorských skladeb natočil v legendárním nashvillském Sound Emporium Studios s nejlepšími studiovými hráči v produkci Steva Walshe. Autentický zvuk, neotřelé hudební nápady i bravurní instrumentální výkony jsou důstojnou oslavou Charlieho dosavadní, více než třicetileté kariéry. Na tomto CD se odrážejí všechny hudební lásky, se kterými se Charlie na své muzikantské cestě potkal. Pod zastřešujícím pojmem blues tak uslyšíte nádechy country, energii rock n rollu nebo ležérnost swingu.

Jako jediný Čech v historii se Charlie Slavík v roce 2013 zúčastnil prestižní mezinárodní bluesové soutěže IBC v americkém Memphisu, kde postoupil až do semifinále. Jeho schopnost použití nástroje napříč žánry dokládá množství hudebních nosičů, na kterých se jako sólista podílel. Vystupuje s celou řadou domácích i zahraničních kapel nejen v Evropě, ale i v USA. Kromě aktivního hraní je i vyhledávaným lektorem na muzikantských workshopech. Charlie Slavík je firemním hráčem německé firmy Seydel, nejstaršího výrobce foukacích harmonik na světě. V posledních letech spojil Charlie Slavík síly s kytaristou, skladatelem a producentem Stevem Walshem. Steve pochází z Bostonu a je absolventem Berklee College of Music. Během své úspěšné hudební kariéry v USA byl mimo jiné spoluhráčem osminásobné držitelky ceny Grammy Norah Jones, dvojnásobného držitele Grammy Viktora Krausse či producentem nahrávek skupiny Erasure. Jako producent je podepsán i pod řadou v Americe natočených alb českých hudebníků, jako jsou Druhá tráva, Pavel Bobek nebo November 2nd.

Jako host vystoupí úžasná zpěvačka Eliška Walsh!

Charlie Slavík – voc, harm; Steve Walsh – g; Jan Svorník – b; Marcus Jurkovič – dr; Eliška Walsh – voc.

Důležité:

  • Sledujte prosím aktuální podmínky vstupu na koncerty.
  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze