07.srpen 2020 (pá)
21:00

Charlie Slavík Revue & Steve Walsh

Blues

Jazz Dock | Jazzová hudba

150 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 07. srpna 2020 | 21:00 (pá)
Místo: Jazz Dock
Délka: 150 minut
Stav: Není k dispozici

Charlie Slavík je předním hráčem na foukací harmoniku v ČR a firemním hráčem německé firmy Seydel,

nejstaršího výrobce foukacích harmonik na světě. Jako jediný Čech v historii se v roce 2013 zúčastnil prestižní mezinárodní bluesové soutěže IBC v americkém Memphisu, kde postoupil až do semifinále. Jeho schopnost použití nástroje napříč žánry dokládá množství hudebních nosičů, na kterých se jako sólista podílel. Vystupuje s celou řadou domácích i zahraničních kapel nejen v Evropě, ale i v USA. 

Svým projektem Charlie Slavík Revue se snaží přiblížit blues evropskému publiku. Blues ve všech jeho odstínech, nekompromisně pulzující, v autentické podobě a s nespoutanou energií. Zahrané tak, jak to umí jen málokdo. Dotýká se přitom i tenkého pomezí blues a příbuzných žánrů, jako je soul, swing a doo-wop. Vlastní tvorba, která tvoří nedílnou součást repertoáru kapely, je při vystoupeních proložena slavnými bluesovými skladbami.

Tentokrát kapelu obohatí speciální host – americký kytarista Steve Walsh. Tento hudebník vzešel z Nashvillu, dlouhá léta působil v New Yorku, a nakonec se usadil v ČR. V minulosti byl spoluhráčem Norah Jones (ve skupině Brooklyn Boogaloo Blowout), po odchodu Billa Frisella působil v kapele slavného basisty Viktora Krausse (bratr zpěvačky Alison Krauss) a také byl producentem kapely Erasure! Produkoval také alba českých skupin Druhá tráva nebo November 2nd a vydal u labelu Animal Music album Daily Specials.  

Charlie Slavík – harm, voc; Steve Walsh – g; Jiří Maršíček – g, voc; Marcus Jurkovič – dr; Milan Schmidt – b.

Důležité:

  • Přestávka 30 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze