05.listopad 2021 (pá)
19:00

Czech Jazz Evening

Original music - modern jazz

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 05. listopadu 2021 | 19:00 (pá)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Recenze: (1)
Vstupenka v mobilu

Tři skvělé české jazzové kapely v jednom večeru - koncert v Jazz Docku

TokDat: Čtyřčlenné hudební těleso TokDat je autorský projekt pražského skladatele a kytaristy Tomáše Miky. Kapela je založena na syrovém zvuku jazzového kvartetu (bicí, basa, kytara, piano) a na nekompromisních elektronickou hudbou ovlivněných kompozicích pohybujících se na hraně minimalismu a maximalismu, na pomezí popu a avantgardy, mezi ironií a vážností. Důraz je kladen především na rytmickou spletitost a na propojení jednotlivých nástrojových partů, které navzdory jejich časté individuální strohosti dohromady tvoří komplexní celek.

Tomáš Mika – g; Martin Konvička – p; Marek Urbánek – dr; Ondřej Komárek – b.

David Dorůžka/Robert Fischmann/Martin Novák: Jedna z vůdčích postav české jazzové scény, David Dorůžka, má za sebou vystupování po celém světě, spolupráci s řadou světových jmen a dlouhodobé pobyty v metropolích New Yorku a Paříži. Po spolupráci s Lizz Wright, Jeffem Ballardem nebo Hilmarem Jenssonem se Dorůžka vrací k sestavě s českými hudebníky, v novém projektu s flétnistou Robertem Fischmannem a bubeníkem Martinem Novákem. Tito tři hudebníci navazují na Dorůžkovo oceňované album Autumn Tales z roku 2016 a rozvíjí hudbu vycházející z židovských tradic Evropy i Blízkého Východu. Se starším i novějším hudebním materiálem ale pracují s neobyčejnou volností, a tak se snadno přihodí, že tradiční chasidské nápěvy vmžiku střídají metalcorové pasáže a melodie ze středověkého Španělska můžeme uslyšet bok po boku s inspiracemi newyorskou downtown scénou.

David Dorůžka – g; Robert Fischmann – fl; Martin Novák – dr.

Jaromír Honzák Quintet​: Hudba kvinteta je tvořena převážně vlastními skladbami leadera. Vyznačuje se společně sdíleným smyslem pro specifický hudební jazyk—soudobý jazz otevřený inspiraci jinými hudebními styly, komorní a současně nabitý strhující energií.

Luboš Soukup – cl, ts; David Dorůžka – g; Martin Novák – dr; Jaromír Honzák – b; Vít Křišťan – p.

Důležité:

  • Sledujte prosím aktuální podmínky vstupu na koncerty.
  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze