22.září 2023 (pá)
19:00

David Dorůžka/Robert Fischmann/Martin Novák & Special Guests

Nové CD Gilgul

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 22. září 2023 | 19:00 (pá)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Recenze: (1)
Vstupenka v mobilu

Koncert k uvedení nového CD Gilgul

Trio kytaristy Davida Dorůžky, flétnisty a zpěváka Roberta Fischmanna a hráče na perkuse a bicí nástroje Martina Nováka představí své debutové CD Gilgul, které vychází 1. září u vydavatelství Animal Music. Při této jedinečné příležitosti přizve tři vzácné hosty, kteří na albu rovněž účinkují – saxofonisty a klarinetisty Luboše Soukupa a Marcela Bártu a trombonistu Štěpána Janouška. Kmotrem alba bude blízký přítel hudebníků Dani Kolský.

Trio vzniklo na sklonku roku 2020 s cílem tvořit novou hudbu na pomezí world music a jazzu s těžištěm v bohatém odkazu židovských hudebních tradic, tak jak se během mnoha století vyvíjely v různých regionech Evropy i Blízkého Východu. Částečně tak hudebníci navázali na CD Davida Dorůžky Autumn Tales (2016), které bylo hodnocené jako “nejlepší česká jazzová deska roku 2016” stanicí Český rozhlas Jazz, jako “mistrovské dílo” serverem lidovky.cz a vyznamenané cenou Anděl za CD roku v kategorii Jazz&Blues. Všichni tři hudebníci se ovšem židovské hudbě věnovali již dříve, např. ve spolupráci s izraelským hudebníkem Yairem Dalalem nebo s americkým multiinstrumentalistou Alanem Bernem. Nové seskupení ovšem vyniká nebývale originálním pojetím a zvukem, opírajícím se jak o nezvyklou instrumentaci, tak o fakt, že i s tradičněji znějícím materiálem hráči pracují s neobyčejnou volností. A tak se snadno přihodí, že tradiční chasidské nápěvy vmžiku střídají metalcorové pasáže a melodie ze středověkého Španělska můžeme uslyšet bok po boku s inspiracemi newyorskou downtown scénou.

Důležité:

  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze

Podobné akce