14.červen 2023 (st)
21:00

Eloá Gonçalves Trio

Postmodern jazz

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 14. června 2023 | 21:00 (st)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Hudební styl tria se pohybuje na pomezí jazzu s odkazy na klasickou a také brazilskou hudbu

V repertoáru uslyšíte současný jazz s brazilskou příchutí, a skladbami jako "Choro de pai e mãe" (choro, brazilský tradiční styl) a "Valsa do Início" (v níž jsou valsy melodicky reprezentativní i v brazilské instrumentální hudbě) prostupuje také modální jazz.

Brazilská klavíristka a skladatelka Eloá Gonçalves získala magisterský titul v oboru jazzový klavír na Univerzitě hudby a múzických umění v rakouském Štýrském Hradci pod vedením německého klavíristy Olafa Polziehna a bakalářský a magisterský titul v oboru populární hudba na UNICAMP (Brazílie). Doposud se podílela (mimo jiné jako kapelnice nebo spolupracovnice) na 16ti albech a 5 DVD. Od roku 2018 vede své trio – Eloá Gonçalves Trio – s debutovým albem Casa, které vyšlo v roce 2020 u rakouského vydavatelství Alessa Records. Album bylo oceněno odbornou kritikou v časopisech jako Downbeat (USA), Jazz'Halo (Belgie), Kulturní Magazín (Česká republika) a Concerto (Rakousko). Hudbu z tohoto alba prezentovala na jazzových festivalech a v klubech v Rakousku, Německu, Polsku, České republice a Slovinsku. Se svým triem v Brazílii hrála na významných festivalech, jako je SAVASSI Jazz Festival, a v sálech, jako je SESC. V Brazílii působí také jako pedagog, byla členkou lektorského sboru na prestižním festivalu Campos do Jordão 2023 v São Paulu.

V současné době absolvuje v Brazílii turné se Sandy, jednou z nejznámějších brazilských popových zpěvaček, s níž spolupracuje od roku 2010. Eloá právě vydala své druhé album About what moves things u rakouského vydavatelství Alessa Records, na kterém se podíleli francouzská zpěvačka/cellistka Mathilde Vendramin a německý trumpetista, skladatel/aranžér Jakob Helling.

Eloá Gonçalves – p; Luis Oliveira – dr; Tobias Steinrück – b.

Důležité:

  • Sledujte prosím aktuální podmínky vstupu na koncerty.
  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze