07.srpen 2022 (ne)
21:00

Elon Turgeman Group (IL/NO/CZ)

Fusion

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 07. srpna 2022 | 21:00 (ne)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Dnes večer v Jazz Docku vystoupí Elon Tugerman, špička své generace na izraelské scéně

Elon Turgeman je kytarista, skladatel a pedagog působící na poli jazzu a fusion.Pochází z hudební rodiny z Maroka a je touto hudební tradicí hluboce ovlivněn. Zároveň však v rodinném domě od jeho narození hrála i americká hudba – od Elvise Presleyho a Raye Charlese až po Franka Sinatru. Po tříleté vojenské službě v Izraeli, kde působil v orchestru letectva, se odstěhoval do USA, kde 5 let studoval na Berklee College of Music díky stipendiu Jima Halla pro nadané kytaristy. Na Berklee měl možnost si zahrát s takovými hudebníky/pedagogy jako George Garzone, Jerry Bergonzi či Bob Moses.

Po dokončení studií se vrátil do Izraele, kde nastoupil jako pedagog na prestižní konzervatoři Rimon, kde vyučuje dodnes. Na konci 90. let se do Izraele odstěhoval legendární saxofonista Arnie Lawrence (spoluhráč Charlese Minguse či Johna Coltrana), který si Elona zvolil jako svého kytaristu.

Vedle Lawrence spolupracoval Turgeman během své kariéry i s dalšími světovými veličinami jako např. James Moody, Avishai Cohen či Omer Avital; a je pravidelně k vidění na nejlepších izraelských pódiích vč. Red Sea Jazz Festivalu, Tel Aviv Jazz Festivalu a všech prestižních jazzových klubech v Izraeli. Dokonce měl možnost vystoupit se symfonickým projektem pod vedením legendárního skladatele a pianisty Lalo Schifrina. V posledních letech vydal Elon hned několik kladně hodnocených alb. K jeho stabilní rytmice (Avi Adrian – piano & amp; Yorai Oron – kontrabas/baskytara) se na albu Climb Up přidal americký bubeník Adam Nussbaum (spoluhráč Michaela Breckera). Na tomto evropském turné však bude prezentovat především hudbu ze svého posledního CD Twins, které s jeho kvartetem natočila mladá izraelská naděje – bubeník Ofri Nehemya (člen kapel Shaie Maestra, Omera Avitala či Bena Wendela).

Účinkující:

Elon Turgeman – el. kytara
Omri Abramov – tenor sax
Daniel Bulatkin  – piano & klávesy
Per Mathisen  – kontrabas & baskytara
Utsi Zimring – bicí nástroje

Důležité:

  • Sledujte prosím aktuální podmínky vstupu na koncerty.
  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze

Podobné akce