07.srpen 2022 (ne)
16:00

J. J. Jazzmen & Barbora Vágnerová ft. Jon-Erik Kellso (USA)

Nedělní Dixie

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 07. srpna 2022 | 16:00 (ne)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Recenze: (1)
Vstupenka v mobilu

J. J. Jazzmen & Barbora Vágnerová ft. Jon-Erik Kellso (USA)

Kapela J. J. Jazzmen vznikla roku 1993. Pod vedením lídra Jana Jiruchy, který dal kapele i své jméno, vystupovala s programem Remembrance of Louis Armstrong na mnoha místech po celém světě: v Německu, Dánsku, USA, Anglii, Francii, Švýcarsku nebo Itálii.

V roce 2000 hostoval s J. J. Jazzmen v Praze a Berlíně bývalý Armstrongův spoluhráč, člen jeho „All Stars“, klarinetista Joe Muranyi. V následujícím roce byla kapela poctěna pozváním přímo do kolébky jazzu. V rodišti Louise Armstronga hrála v květnu 2001 na slavném New Orleans Jazz & Heritage Festivalu.

Jon-Erik Kellso je jedním z předních současných hráčů tradičního jazzu. Narodil se 1964 v Michiganu, v letech cca 2009 - 2015 působil v New Orleans, kam se příležitostně stále vrací a odkud se s ním známe. Tam hrál především s vinikajícím klarinetistou Evanem Christopherem (který hrál také s J.J.Jazzmen v Praze v r. 2010) nebo kytaristou Donem Vappiem a dalšími. Jon-Erik Kellso žije v současné době v New Yorku kde je velmi frekventovaným trumpetistou. Mezi hudebníky se kterými vystupoval nebo nahrával jsou taková jména jako: Wynton Marsalis, Ken Peplowski, Bucky Pizzarelli, Dan Barrett, Bob Wilber, Wycliffe Gordon a mnoho dalších.

Důležité:

  • Sledujte prosím aktuální podmínky vstupu na koncerty.
  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze

 

 

 

 

Podobné akce