26.listopad 2023 (ne)
20:00

Janoušek–Wróblewski Quartet

Postmodern jazz

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 26. listopadu 2023 | 20:00 (ne)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Janoušek–Wróblewski Quartet

Svatby je album složené z autorských kompozic Michala Wróblewského a Štěpána Janouška. Eklektické kusy jsou žánrově různorodé (new orleans, free jazz, hard bop, surf rock, dechovka atd.). Svatby je album, na jehož tvorbě se podílel celý kvartet, jednotlivé skladby vznikly spontánně zhruba ve stejné době, ve které byly nahrány. Jak autoři sami uvádějí: na dvojalbu naleznete skladby hezké i ošklivé, veselé i smutné.

Michal Wróblewski je jedním z předních jazzových saxofonistů mladé generace. Vystudoval KJJ, JAMU a nyní žije v Norsku, kde navštěvuje Norges Musikkhøgskole. Dnes je jedním z jeho nejvýraznějších autorských projektů kapela E Converso. Štěpán Janoušek je jazzový trombonista a zpěvák. Vyučuje improvizaci a hru na trombón na Konzervatoři J. Ježka. Momentálně je jeho hlavním hudebním tělesem a cappella jazz sextet Skety. Janoušek zvítězil ve finále mezinárodní soutěže jazzových trombonistů do 25 let (ITA J. J. Johnson Competition). Oba hlavní protagonisty ještě doplňují skvělý basista Miloš Klápště a bubeník Jan Chalupa.

Důležité:

  • Přestávka 20 min. 
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze