23.září 2022 (pá)
19:00

Jon Gomm (UK)

Guitar music

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 23. září 2022 | 19:00 (pá)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Jon Gomm (UK) & support Justin Lavash (UK)

Jon Gomm je sólový kytarista, zpěvák a skladatel se sídlem v Yorkshire ve Velké Británii, známý pro svůj originální a virtuózní kytarový styl. Ten zahrnuje kromě neuvěřitelné kytarové ekvilibristiky také různé akustické zvuky, ťukání a přelaďování nástroje. Když hraje, vytváří obrovský a mnohovrstevný zvuk plný basy, bicích a téměř orchestrální hloubky a složitosti, to vše z jediné kytary. Jeho akustická hudba čerpá z různých vlivů a stylů, včetně folku, blues, soulu, rocku, a dokonce i metalu. Písně jsou hluboce emotivní, ať už jsou zpívané jeho citlivým hlasem nebo instrumentální. Jon vydal již čtyři studiová alba, z nichž poslední The Faintest Idea u labelu Kscope records.  Nenechte si ujít výjimečný kytarový koncert!

Jako support vystoupí skvělý britský písničkář Justin Lavash!

Justin Lavash, který žije posledních čtrnáct let v Praze, si vypracoval pověst vyhledávaného performera nejen v České republice. Jeho hudba se ubírá mezi styly blues, folk a jazz. Virtuózní hra na kytaru nechává užaslé publikum s otázkou, jak dokáže jeden muž na jeden nástroj vytvořit polyfonii tolika vrstev. Základem Lavashova stylu je sice klasická vybrnkávací technika (à la Davy Graham, Bert Jansch, John Martyn), ale v duchu expanze tradičních forem do své hudby vkládá i prvky psychedelie, funku či naopak lyrické anebo dramatické balady. Jeho zpěv je syrově hluboký a uhrančivý, a vtáhne posluchače do skladeb, kde silné příběhy střídají poetické imprese. 

Důležité:

  • Sledujte prosím aktuální podmínky vstupu na koncerty.
  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze