16.březen 2024 (so)
19:00

Jonathan Kreisberg Quartet

Modern jazz

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 16. března 2024 | 19:00 (so)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Špičkový kytarista a skladatel Jonathan Kreisberg přijíždí se svým kvartetem do Jazz Docku

Kytarista a skladatel Jonathan Kreisberg si svojí jedinečnou kombinací originální melodiky a progresivních harmonických textur již vybudoval velké světové renomé. Je uznáván jako preciziní hráč, který důkladně studoval jazzový jazyk a zároveň do něj vnáší nové svěží nápady, čímž rozšiřuje možnosti kytarového hraní v současné hudbě. Během své kariéry spolupracoval s takovými osobnostmi, jako jsou Dr. Lonnie Smith, Joe Locke, Ari Hoenig, Yosvany Terry, Larry Grenadier, Bill Stewart, Gary Versace, Will Vinson, Kevin Hays, Mark Ferber, Matt Penman a Martin Bejerano a další.

Vydal již celkem 11 alb, která jsou kritikou vysoko oceňována. Asi nejvíce vyzdvihována jsou CD "The South of Everywhere", "Shadowless", "One" (jeho první zcela sólová kytarová nahrávka), "Wave Upon Wave", "Kreisberg Meets Veras" a "Capturing Spirits - JKQ Live!". Již 15 let také každoročně získává cenu ASCAP Plus Award. Po 12 let byl Jonathan také stálým spolupracovníkem legendy světového jazzu – varhaníka Dr. Lonnieho Smithe, který o Kreisbergovi říká: "Je to vášnivý hudebník s velkou vizí a neustále se ohnivě snaží o inovace." Jonathan pracoval jako interpret a spolupracovník producenta na posledních dílech Dr. Smithe u Blue Note Records. 

Jonathan Kreisberg – g; Marko Churnchetz – p;  Luca Alemanno – b; Colin Stranahan – dr.

Důležité:

  • Přestávka 20 min. 
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V Jazz Docku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu

Vzdělávací programy České filharmonie