21.únor 2024 (st)
20:00

Kilian Sladek Quartet

Modern jazz

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 21. února 2024 | 20:00 (st)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Kilian Sladek je jedním z nejvšestrannějších zpěváků své generace v Německu

Díky velké citovosti jeho uměleckého projevu v kombinaci s častým užitím nekonvenčních hudebních vyjadřovacích prostředků (rozšířené vokální techniky, scat...) je jeho styl neotřelý, ale zároveň lákavý pro široké spektrum posluchačů. Od dob jeho studií v hudebních akademiích v Mnichově a Rize u mentorů jako Anne Czichowsky, Inga Berzina a Philipp Weiss, začal vydávat autorská alba – "Syllabulism" (Unit Records, 2020) a "Seasons" (2022).

Zde se setkávají vlivy virtuozů scatu jako Bobby McFerrin, Al Jarreau či Jon Hendricks se zvukovou estetikou ambientní, filmové a elektronické taneční hudby. Kromě několika vlastních projektů napříč žánry se Kilian také pravidelně objevuje v roli sólisty či sidemana s jinými skupinami či big bandy. Od roku 2018 do roku 2020 byl zpěvákem pro prestižní mládežnický Bundesjazzorchester (BuJazzO) a v roce 2021 získal ocenění Bavorské jazzové unie.

Dnes večer uslyšíme Kiliana s triem mladého pianisty Daniela Bulatkina, známého jak za své spolupráce s jazzovými & fusion hvězdami jako Ulf Wakenius, Justin Faulkner, Gary Husband, Gergo Borlai, Tineke Postma a mnoho dalších, tak i za svá kladně hodnocená tři alba v roli co-leadera. Skupina představí autorské skladby obou protagonistů spolu s originálními úpravami písní z tzv. Velkého amerického zpěvníku (Great American Songbook).

Kilian Sladek – voc; Daniel Bulatkin – p;  Max Makagonov – b; Marek Urbánek – dr.

Důležité:

  • Přestávka 20 min. 
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Představení černého divadla v Praze