02.prosinec 2023 (so)
19:00

Libor Šmoldas & Niklas Winter Duo

Modern jazz

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 02. prosince 2023 | 19:00 (so)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Dva špičkoví evropští kytaristé Fin Niklas Winter a Čech Libor Šmoldas v Jazz Docku

Niklas Winter studoval na slavné Berklee College of Music v Bostonu, má na kontě devět autorských alb a nespočet dalších jako sideman. Jeho hlavním zájmem je autorská hudba, na které spolupracuje se skandinávskými i světovými hudebníky, jakými jsou například Ulf Wakenius, Kenny Wheeler, Henry Lowther, Jesse van Ruller, Cameron Brown, Kiri Te Kanawa či Morten Lund. Vystupoval na festivalech London Jazz Festival, Copenhagen Jazz Festival, Yokohama Jazz Promenade, Beijing Contemporary Music Festival a Orta Jazz Festival v Itálii. Pravidelně koncertuje v USA, Evropě a Asii, včetně 23 turné po Japonsku. 

Libor Šmoldas je český kytarista známý jak svými mezinárodními aktivitami – hrál se světovými hvězdami, jakými jsou George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson, Adam Nussbaum, James Morrison, Brian Charette, Gregory Hutchinson, Jon Faddis či Jay Anderson – tak i spoluprací se špičkou české scény včetně například Ondřeje Pivce, Roberta Balzara či Davida Dorůžky. Mezi kluby, kde vystupoval, nechybí Ronnie Scotts, Pizza express, Smalls, Iridium, Blue Note, Birdland, Dear Head Inn, B flat, Porgy and Bess nebo Bennetts Lane. Vydal pod svým jménem jedenáct alb a řadu dalších jako spoluhráč. Český i mezinárodní tisk se shoduje na jeho vysokých kvalitách a předním postavení mezi evropskými jazzovými kytaristy.

Důležité:

  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu

Další jazzové koncerty v Praze