15.říjen 2023 (ne)
20:00

Libor Šmoldas NYC Trio ft. Adam Nussbaum & Jay Anderson

Modern jazz

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 15. října 2023 | 20:00 (ne)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Ve svém newyorském triu se náš přední jazzový kytarista Libor Šmoldas představuje s rytmikou absolutní světové jazzové špičky

Posuďte sami: O generaci starší američané bubeník Adam Nussbaum a kontrabasista Jay Anderson doprovázeli Michaela Breckera, Tootse Thielemanse, Marii Schneider, Boba Mintzera, Eliane Elias, Stana Getze, Mika Sterna, Johna Scofielda, Johna Abercrombie, Joe Lovana, Lee Konitze, Sonnyho Rollinse a mnoho dalších hvězd jazzového světa. Navíc se nevyhýbají ani nabídkám hudebníků jiných žánrů, o čemž svědčí jejich spolupráce například s Frankem Zappou či Tomem Waitsem. Šmoldasovo NYC Trio není jen dalším případem jednorázové spolupráce evropského muzikanta s americkými hvězdami, kapela existuje už sedm let a vydalo tři alba.

To první z roku 2015 nazvané Dreamtime bylo natočeno v New Yorku a přineslo kromě intimních verzí jazzových standardů také skladby Beatles, Jamese Taylora či hudbu z filmu Kmotr. V pořadí druhá deska nese název On the Move (2016) a zaujme vás naopak syrovějším a bluesovějším zvukem plným energie s jakou všichni tři muzikanti interpretují Liborovy vlastní kompozice. Nejnovější album nese název Dusk, je také autorské a navíc tematické, provede vás totiž jednotlivými fázemi dne od úsvitu až k půlnoci. Na koncertě se můžete těšit na průřez repertoáru ze všech tří alb okořeněný o spontánní improvizace jazzových standardů. Hudba je plná energie a instrumentálního mistrovství, které není samoúčelné, ale naopak vždy ve službách hudby, melodie, vzájemné komunikace a strhujícího jazzového rytmu.

Libor Šmoldas – g; Jay Anderson – b; Adam Nussbaum – dr.

Důležité:

  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze