Sopranistka Viktorie Kaplanová a cembalista Filip Dvořák uvedou písně, madrigaly a kantáty italských barokních skladatelů (C. Monteverdi, B. Strozzi, G. F. Händel atd.). Milostné básnické texty těchto skladeb se doplňují s poezií Georgese Gordona Byrona, který v roce 1815 otextoval pro anglického židovského skladatele Isaaca Nathana sbírku písní nazvanou Hebrejské melodie. Jedná se o staré židovské písně užívané při synagogální liturgii, ale nejspíše také o Nathanovy vlastní kompozice. Součástí programu jsou ty, které slavný básník opatřil lyrickými texty o světské lásce.
Viktorie Kaplanová Dugranpere vystudovala Sbormistrovství chrámové hudby na Týnské škole pod záštitou PedF UK (Bc.) a Hudební vědu na FF UK (Mgr.) se zaměřením na českou hudbu 18. století. Část studií strávila na pařížské Sorbonně, kde se věnovala především francouzské hudbě období renesance a baroka. Klasický zpěv studovala u prof. Daniely Šounové Broukové, prof. Jiřího Kotouče a prof. Pavly Zumrové. Absolvovala celou řadu interpretačních pěveckých kurzů z oblasti barokní hudby, opery a divadla (CZ, FR, IT, A…). Tento zájem ji přivedl k založení souboru Victoria Ensemble, jehož ideou je znovuobjevování hudby zapadlé v dějinách a její přínos dnešní době. Se souborem vystupuje jako sólistka, ansámblová pěvkyně a jeho umělecká vedoucí.
Jako sólová zpěvačka se zaměřuje také na hudbu mladších stylových období, zejména pak na písňovou tvorbu 20. století a soudobou klasickou hudbu. Vystupuje rovněž jako interpretka francouzských šansonů, jazzu a swingu (uskupení Viktorie & František Band).
Filip Dvořák vystudoval klavír na Konzervatoři v Brně. V následujícím období směřoval jeho zájem ke studiu cembalové hry a historicky poučené interpretace staré hudby na Hudební fakultě AMU ve třídě prof. G. L. Mrázkové a generálbasu pod vedením Václava Lukse. Účastnil se mistrovských kurzů vedených Jacquesem Oggem, Johnem Tollem a Patrickem Ayrtonem, rovněž kurzů pro starou hudbu ve Valticích na Moravě a interpretačních kurzů “Händel project” při Sweelinck Conservatorium v Amsterdamu. Zájem o interpretaci staré hudby prohloubil studijním pobytem na Hochschule F. Mendelsohna Bartoldy v Lipsku. Je zakladatelem barokního souboru Hipocondria ensemble, s nímž koncertuje jak v České republice, tak v zahraničí. Spolupracuje se soubory Musica Florea, Collegium 1704, Ensemble Inégal či Venti Diversi, kromě jiných. Dále je pravidelným hostem Filharmonie Pardubice, Hradec Králové a Plzeň. Účinkuje se členy České filharmonie v různých komorních projektech. V poslední době úzce spolupracuje s houslistou a skladatelem Jiřím Sychou. Filip Dvořák vyhledává rovněž hudební žánry na pomezí klasické a jazzové hudby. Je zakladatelem jazz-barokní formace Transitus Irregularis. Intenzivně se rovněž zabývá stavbou, intonací a laděním cembal v dílně Františka Vyhnálka v Hovorčovicích.