03.červenec 2022 (ne)
19:00

Mnozil Brass

Prague Proms Festival 2022

Obecní dům - Smetanova síň | Klasická hudba

60 minut | Vyprodáno

Zobrazit detail
Datum: 03. července 2022 | 19:00 (ne)
Místo: Obecní dům - Smetanova síň
Délka: 60 minut
Stav: Vyprodáno
Sleva pro skupinu
Vstupenka v mobilu

Rakouský žesťový septet Mnozil Brass vystoupí ve Smetanově síni Obecního domu s novým programem "Phoenix" 

Mnozil Brass není třeba návštěvníkům festivalu Prague Proms nikterak hluboce představovat. Jejich opakované návštěvy Prahy v posledních letech jim získaly značný počet příznivců, kteří si jistě nenechají uniknout příležitost je opět vidět a slyšet. Stále stejná partička, kdysi studující na Wiener Universität für Musik a scházející se ve vídeňské hospodě Josefa Mnozila, má svá vystoupení založena na karikatuře s typickým rakouským humorem. 

Naposledy vystoupili Mnozil Brass na PRAGUE PROMS v roce 2018 s představením CIRQUE. Nyní přicházejí s novým programem "Phoenix", který vlastními slovy popisují následovně:

Za dobu bezmála sedmadvacetileté existence jsme předvedli rozsáhlé, s krajní vážností hrané bláznivé programy. Nový program "Phoenix" zásadně mění pravidla hry: „Od nynějška budeme s patřičným nasazením nakládat s vážnou stránkou života nerozvážně. Všichni malí démoni radostně stojí v cestě naší snaze o pravdu. Ušlechtilost a čistota bude podrobena bezostyšnému, žesťovému zkoumání. Kdo chce být svůdnější než ty? Proč je nám milejší být lovec, než kořist? Může za to ďábel, že se bavíme líp v noci než ve dne? V novém programu „Phoenix“ se Mnozil Brass zabývají touto soustavou otázek s hloubkou, obratností a se špetkou předpokládané moudrosti věků.“

Program:

  • Phoenix

Účinkující: 

Wilfried Brandstötter - tuba
Gerhard Füßl - trombon
Thomas Gansch - trubka
Zoltán Kiss - trombon
Leonhard Paul - trombon, basová trubka 
Roman Rindberger - trubka
Robert Rother - trubka 

Důležité: