12.červen 2022 (ne)
19:00

O Moravských dvojzpěvech

Antonín Dvořák

Rudolfinum - Sukova síň | Klasická hudba

90 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 12. června 2022 | 19:00 (ne)
Místo: Rudolfinum - Sukova síň
Délka: 90 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Hudební klenoty, díky nimž Antonín Dvořák kraluje v srdcích posluchačů, zazní v Sukově síni Rudolfina

Jejich božskou přirozenost, melodickou invenci i hudební fantazii doplníme dobovými texty a úryvky z dopisů. Ve skladatelově tvorbě zaujímají mimořádně důležité místo. Johannes Brahms nadšeně doporučí půvabnou sbírku písní svému berlínskému nakladateli, díky čemuž na sebe pražský varhaník Antonín Dvořák poprvé upozorní na světové scéně a stane se respektovaným skladatelem.

Však také německý hudební kritik Louis Ehlert o Moravských dvojzpěvech (a Slovanských tancích) píše: „Abych pověděl zkrátka: zde je konečně opět jednou celý talent, a sice talent zcela přirozený. Božská přirozenost proudí touto hudbou, proto je zcela „lidová“. Ani stopy po strojenosti a nucenosti. Jako vždy u velkých talentů, je v Dvořákově hudbě hojně zastoupen humor. Myslím, jak by to bylo krásné, kdyby opět jednou přišel hudebník, o němž bychom se potřebovali právě tak málo hádat jako o jaru.“

Účinkující:

Komorní ženský sbor Konzervatoře Jana Deyla
Roman Malý - klavírní doprovod
Jan Kyjovský - průvodce

 

Sledujte prosím aktuální podmínky vstupu na koncerty.