24.červen 2022 (pá)
21:00

Osgood Soukup Quartet (DK/CZ)

Modern jazz - improvizing

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 24. června 2022 | 21:00 (pá)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Osgood Soukup Quartet (DK/CZ)

Prague Music Performance ve spolupráci s MHF Americké jaro a Music.Is Academy.

Kresten Osgood je jednou z nejvýraznějších osobností skandinávské jazzové scény. Na tamní scéně hrál snad se všemi hudebníky v rámci různých typů jazzu a moderní improvizované hudby. Vedle toho vystupoval i s řadou světoznámých hudebníků, např. Kurt Rosenwinkelem, Michael Blakem, Lonnie Smithem, a dalšími. Kresten hraje nejen na bicí nástroje, ale také je výborný varhaník a ovládá řadu dechových nástrojů. Je to osobnost, která rozhodně stojí za vidění. 

Luboš Soukup je známý český saxofonista a klarinetista, který se pohybuje mezi českou a dánskou scénou již od roku 2010. V roce 2017 získal prestižní ocenění Objev roku od Dánské hudební společnosti. Byl nominován a přebíral cenu od dlouholeté spoluhráčky Milese Davise Marilyn Mazur. Vydal řadu alb, z nichž dvě byla vybrána v Anketě odborníků Českého rozhlasu za nejlepší jazzová alba (Through the Mirror v r. 2013, Země v r. 2017).

Pianistu Vojtěcha Procházku mohou jazzoví fanoušci znát například z několikrát oceněné jazzové kapely Vertigo, z improvizačního seskupení PIO, nebo z indicko-hudební kapely Harpreet Bansal. 

Tomáš Baroš se pohybuje na jazzové scéně již od útlého mládí a momentálně je jedním z nejvyhledávanějších basistů na české a slovenské scéně. Vystupoval s takovými jmény jakou jsou Piotr Wojtasik, Harry Sokal, Kornél Fekete-Kovács a další.

Kresten Osgood – dr; Luboš Soukup – sax; Vojtěch Procházka – p; Tomáš Baroš – b.

Důležité:

  • Sledujte prosím aktuální podmínky vstupu na koncerty.
  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze