20.leden 2020 (po)
19:30

Paolo Angeli & Tara Fuki

Dvojkoncert

Palác Akropolis | Jazzová hudba

90 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 20. ledna 2020 | 19:30 (po)
Místo: Palác Akropolis
Délka: 90 minut
Stav: Není k dispozici
Sleva pro skupinu
Vstupenka v mobilu

Paolo Angeli: preparovaná kytara ve službách Radiohead, Bjork i Ivy Bittové

Hráčskou technikou zcela jedinečný kytarista ze Sardinie Paolo Angeli náleží do stejné kategorie velkých improvizátorů jako Pat Metheny či Fred Frith. Hraje na preparovanou kytaru vlastní konstrukce s 18 strunami, přídavnými pružinami a pedály, výsledek zní jako malý orchestr.

Na posledním albu 22.22 Free Radiohead slavnostně uvedeném v newyorském Kennedy Centru zpracoval Angeli hity Radiohead do podoby, která imponovala samotnému vedoucímu skupiny, další novinkou je live album natočené s Ivou Bittovou v pražské Akropoli.

Duo Tara Fuki: dvě cella, dva krásné hlasy a dvě svébytné dámy

Hudba Tara Fuki je naprosto svébytná, křehce dynamická a výrazově nesmírně bohatá. Obohacená o otisky různých hudebních stylů s příchutí dálek, vytváří originální krasohled ženského nitra. Jejich písně pro dvě violoncella, protkaná mazlivým zvukem polštiny, vytváří na první poslech křehkou pavučinu tónů, která se mávnutím smyčce dokáže měnit v nebezpečnou past. 

Od svého vzniku slaví duo Tara Fuki koncertní úspěchy po celé Evropě (Urkult festival 2018 ve Švédsku, Waves festival 2017 v Dánsku), Střední Americe (Eurojazz festival 2018 v Mexiku) či v Egyptě (Cairo jazz festival 2016). V letech 2005—2007 Tara Fuki prezentovaly Českou republiku dětským představením Kapka ve Francii.

Za svou hudbu obdržely ocenění české Akademie populární hudby v kategoriích Alternativní hudba-world music a Objev roku za rok 2001 a v kategorii World music za rok 2007. V roce 2007 vystoupily jako první česká kapela na mezinárodním hudebním veletrhu WOMEX ve španělské Seville. V roce 2015 získaly cenu odborné poroty na showcasovém festivalu Czech music crossroads. V příštím roce kapela oslaví 20 let a připravuje novou desku. 

Důležité:

Koncert je bez přestávky