22.únor 2024 (čt)
22:00

Petr Dvorský Quartet

Modern jazz

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 22. února 2024 | 22:00 (čt)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Moderní akustický jazzový zvuk vycházející z té nejlepší hardbopové jazzové tradice

Základní členové kapely Petr Dvorský, Stanislav Mácha a Jiří Slavíček jsou dlouholetí spoluhráči a členové debutujícího kvarteta The Four, které ještě spolu se saxofonistou Karlem Růžičkou Jr. v devadesátých letech zaznamenalo řadu úspěchů a ocenění. Do kvarteta přibrali ještě zkušeného velšského saxofonistu Osiana Robertse, který svojí dravou i kultivovanou improvizací přidává ještě více emotivní náboj celému tělesu. Na období 90. let staronová formace volně navazuje a nabízí nový program sestavený z kompozic kontrabasisty Petra Dvorského ale také jiných autorů (Oscar Pettiford, Sam Jones, Karel Růžička Sr.) aranžovaných pro akustický jazzový kvartet. Generační spřízněnost hudebníků a jejich častá spolupráce i v jiných projektech vytvářejí předpoklad jednotného hudebního jazyka a mimořádné instrumentální souhry.

Tento projekt lze také označit jako premiéru basisty Petra Dvorského v roli „band leadera“ a zúročení jeho bohatých zkušeností z předchozích projektů. Mezi další pozoruhodné projekty a soubory Petra Dvorského lze jmenovat např. Emil Viklický Trio, Concept Art Orchestra, nebo zahraniční spolupráci s hvězdnými jmény jako např. Mark Vinci, Ingrid Jensen, Randy Brecker, Walter Fischbacher a další. 

Petr Dvorský – b; Stanislav Mácha – p; Osian Roberts – sax; Jiří Slavíček – dr.

Důležité:

  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze