06.červenec 2024 (so)
16:00

Petra Ernyeiová Trio - Jazz na střeše

Vocal jazz

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 06. července 2024 | 16:00 (so)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Petra Ernyei vypráví příběhy, které jsou ukryty v textech písní a předává posluchačům radost, dojetí a krásu vokálního jazzu

Koncert na střeše Jazz Docku

Petra Ernyeiová se inspiruje jazzovými vokalisty let 50. a 60., obdobím, kdy Amerika naplno žila jazzovou hubou – Ella Fitzgerald, Nancy Wilson, Sarah Vaughan, Carmen Mc Rae, Mel Tormé, Anita O´ Day. Do kapely přizvala skvělé hudebníky, aby spolu s ní pluli na vlně energického jazzu. Zpěvačka vypráví příběhy, které jsou ukryty v textech písní a předává posluchačům radost, dojetí a čistou krásu vokálního jazzu.

Petra Ernyeiová se narodila v Praze, maminka Češka a tatínek narozený v Anglii maďarsko-slovenským rodičům. Vyrůstala v hudebním prostředí, tatínek Andrej Ernyei byl uznávaný muzikant a banjista hrající tradiční jazz. Petra ho doprovázela na hudebních zkouškách i koncertech od malička, a to předurčilo její budoucnost. Poprvé koncertovala v 18 letech na jazzovém festivalu v USA v Sacramentu, to byl začátek její profesionální kariéry jazzové zpěvačky. Zpívala s velkými orchestry (Originální Pražský Synkopický Orchestr, Pražský Swingový Orchestr) a od roku 2008 měla vlastní Petra Ernyeiová Quartet. Koncertuje na českých i mezinárodních podiích, účastní se domácích i zahraničních festivalů, v posledních letech navštívila Německo, Anglii, Rakousko, Norsko, Maďarsko, Portugalsko, Bulharsko, Moskvu či Athény.

Petra Ernyeiová – voc; Adam Tvrdý – g; Petr Dvorský – b.

Důležité:

  • V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční uvnitř klubu.
  • Přestávka 20 min. 
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Koncerty ve Španělské synagoze

Podobné akce