09.prosinec 2019 (po)
19:30

Randy Brecker & AMC Trio (USA / Slovensko)

Festival Jazz Meets World 2019

Kulturní centrum Novodvorská | Jazzová hudba

75 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 09. prosince 2019 | 19:30 (po)
Místo: Kulturní centrum Novodvorská
Délka: 75 minut
Stav: Není k dispozici
Sleva pro skupinu
Vstupenka v mobilu

Velmistr hry na trubku a křídlovku Randy Brecker s AMC Triem opět v Praze!

Randy Brecker & AMC Trio 

Randy Brecker - trubka
Peter Adamkovič - klavír 
Martin Marinčák - kontrabas
Stanislav Cvanciger -  bicí 

jako host
Samuel Marinčák - kytara

O tom, že je Randy Brecker velmistr hry na trubku a křídlovku, svědčí dlouhý seznam jmen, se kterými hrál a kteří tvořili jazzovou historii 21. století (Art Blakey, Charles Mingus, Bill Cobham, Jaco Pastorius). Zvuk jeho trubky s výrazně melodickým stylem ozdobil taky nejazzové nahrávky Lou Reeda, Dire Straits, Bruce Springsteena a nechyběl ani na Simonově přelomovém albu Graceland.

Výčtem jeho úspěchů by se dalo pokračovat ještě dlouho. S bratrem Michaelem (saxofonista, považovaný za nástupce Johna Coltranea) vedli kapely Dreams a The Brecker Brothers, s nimiž přivedli na svět nejinovativnější jazz-rockové fúze v hudební historii. The Brecker Brothers vydali řadu špičkových alb, z nichž nejpopulárnější je Heavy Metal Be-bop z roku 1978 s velehitem East River. Za poslední společné album Out of the Loopzískali Grammy. Oba také hrávali v kapele Franka Zappy.

Na koncertě v KC Novodvorská si s ním zahraje AMC Trio, které patří k tomu nejlepšímu, co nabízí současná slovenská jazzová scéna. Spolupráce trojice prešovských muzikantů s maestrem Breckerem začala v roce 2011 a vyjdali společné album One Way Road to My Heart (2013).

Randy vystoupil v Praze již mnohokrát. V rámci Jazz meets World se představil 5. května 2010 kdy spolu s basistou Georgem Mrazem a bubeníkem Anthonym Pinciottim doprovázel pianistku Lynne Arriale.           

Důležité:

Koncert bez přestávky

Kompletní program festivalu Jazz Meets World 2019