25.listopad 2019 (po)
19:30

S. Gunnlaugs/ G. Mirabassi - sólový recitál

24. Mezinárodní festival jazzového piana

Atrium Žižkov | Jazzová hudba

125 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 25. listopadu 2019 | 19:30 (po)
Místo: Atrium Žižkov
Délka: 125 minut
Stav: Není k dispozici
Sleva pro skupinu
Vstupenka v mobilu

Koncert islandské pianistky a skladatelky Sunny Gunnlaugs a italského jazzového pianisty Giovanni Mirabassiho

Účinkující:

Sunna Gunnlaugs (Island) - klavír
Giovanni Mirabassi (Itálie/Francie) - klavír

Sunna Gunnlaugs
Je pianistka a skladatelka, narozená nedaleko Reykjavíku, která debutovala na jazzové scéně v r. 1997. Hudba Sunny Gunnlaugs je přemostěním propasti mezi jazzem Brooklynu a Reykjaviku, s evropskou elegancí, je ohnivá, má newyorský drive.

Tvorba Sunny Gunnlaugs je ovlivněna americkými pianisty Billem Evansem a Keithem Jarrettem, a také tvorbou švédského pianisty Bobo Stensona. Ve svých skladbách spojuje lyrická melodická témata s údernou rytmickou sekcí.

V roce 1993 zamířila do USA jako studentka na William Paterson College a začala se postupně profilovat jako osobitá improvizátorka a skladatelka spojující ve své tvorbě hudební inspirace z obou stran Atlantiku.

V současné době patří k nejznámějším islandským jazzovým hudebníkům. Žije na Islandu, kde obvykle koncertuje se svým triem. S tím se představila v ČR již několikrát, v rámci Bohemia Jazz Festu, v Brně, v Písku a v Prachaticích, hrála také v Olomouci a opakovaně v Praze, která v tvorbě Gullnaugs zanechala stopu. Zde totiž vznikla, s přispěním saxofonisty Ohada Talmora a basisty Matta Pavolky, energická deska Live in Europe, umisťující se na předních příčkách jazzových žebříčků v USA a Kanadě. Do Prahy se vrací po 3 letech.

Giovanni Mirabassi
je jazzový pianista narozený v roce 1970 v Perugii (Itálie), po většinu profesního života však žije v Paříži. Již v roce 1996 získal cenu jako nejlepší sólista na Tremplin Jazz Avignon2. Téhož roku s basistou Pierre-Stéphaneem Michelem vytvořil duo Dyade a nahrál své první album nazvané En bonne et due forme.

Od té doby se jeho kariéra rozšiřuje o roli šéfa divadla a studia. Spolupracuje s mnoha hudebníky pařížské i mezinárodní scény, jako jsou Stefano Di Battista, Flavio Boltro, Louis Moutin, Glenn Ferris, Andrzej Jagodzinski a Michel Portal a řada dalších. Účinkuje na mnoha mezinárodních scénách a festivalech, jako je Paris Jazz Festival, Era Jazzu de Varsovie, le JVC Jazz festival de Paris, le Northsea Jazz Festival de Rotterdam. Několik koncertů odehrál v Japonsku, z některých vznikla i „live“ alba.

V roce 2002 získal ocenění Victoire du jazz, které se každoročně udílí ve Francii. Giovanni Mirabassi skládá mnoho skladeb nejen pro sebe, ale také pro francouzské zpěváky jako Agnès Bihl nebo Claire Taïb. Získal i filmovou roli, a to pianisty ve filmu Mathilde Bayle „Charlie se vdává!“, k němuž také složil hudbu.
Dosud nahrál více než 20 alb, jako sólista, jako člen jazzové kapely, ale i s orchestrem.

Důležité:

  • Naše cena zahrnuje provizi, přidanou k ceně pořadatele
  • Přestávka 15 min