01.březen 2024 (pá)
19:00

Sakobi - křest alba

Free jazz – folklore – crossover

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 01. března 2024 | 19:00 (pá)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Sakobi - křest alba v Jazz Docku 

Sakobi je unikátní projekt nejen svým repertoárem, trio v sestavě saxofon - kontrabas - bicí je na české scéně poměrně ojedinělým konceptem, jež poskytuje prostor k intenzivní hudební komunikaci i svobodnému vyjádření jednotlivých členů.

Trio na koncertě pokřtí debutovou nahrávku vydanou vydavatelstvím Bivak Records. Na albu se podíleli všichni členové nejen hráčsky, ale i skladatelsky. Zapadlo přispěl melancholickou dumkou Cesta za modrým sluncem, píseň Na cestě Martina Kleibla je naopak typický povznášející latin jazz. Vilém Spilka dodává zbytek repertoáru, jeho jednotlivé opusy prozrazují nejrůznější hudební i nehudební inspirace – od rodného Brna po Japonsko, na které odkazuje i kryptogram v názvu kapely. Debutová deska nese v duchu japonských reálií název „Banzai!“, tedy něco jako pokřik Hurrrá nebo Yeehaw!

Sakobi je nový projekt spoluhráčů z kapely Vilém Spilka Quartet. V kapele hrají saxofonista Radek Zapadlo na saxofon, Vilém Spilka netradičně na kontrabas a Martin Kleibl na bicí. Protože spolu dlouhodobě působí i v jiných sestavách, jsou na sebe úzce hudebně napojeni.

Radek Zapadlo se na české jazzové scéně s úspěchem pohybuje už přes dvacet let, v současnosti nejvíce po boku Mateje Benka, Ondřeje Rumla, hraje v Cotatcha Orchestra, vlastní formaci Four in Blue i zmiňovaném Vilém Spilka Quartet. Martin Kleibl po osmiletém působení ve Filharmonii Brno osciluje v žánrové výseči od klasiky po pop, hraje v OK Percussion duo s marimbistou evropské třídy Martinem Opršálem, doprovází zpěváka Petra Bendeho a je motorem kapely Vilém Spilka Quartet. Vilém Spilka pro účely projektu Sakobi vyměnil svůj hlavní nástroj kytaru za kontrabas, jemuž se začal věnovat v období pandemie covidu.

Důležité:

  • Přestávka 20 min. 
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V Jazz Docku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu

Další jazzové koncerty v Praze

Podobné akce