10.červen 2023 (so)
19:00

Šmoldas – Buckley – Clark

Modern jazz

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | K dispozici

Zobrazit detail
Datum: 10. června 2023 | 19:00 (so)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: K dispozici
Koupit vstupenku
Vstupenka v mobilu

Kytaristé Libor Šmoldas, Hugh Buckley a Nigel Clark tvoří kapelu neobvyklého formátu - formaci tří jazzových kytar

Libor Šmoldas je pražský jazzový kytarista. Kromě špičkových českých a evropských hudebníků spolupracoval a nahrával s mezinárodními hvězdami jakými jsou George Mraz, Jeff Ballard, Bobby Watson, Adam Nussbaum a James Morrison. Vystupuje na čtyřech kontinentech, pravidelně například v USA a Austrálii. Je považován za jednoho z nejlepších kytaristů v Evropě a předního českého jazzového hudebníka své generace.

Hugh Buckley se narodil a žije v Dublinu, kytarista, skladatel, aranžér a pedagog vystupující v Evropě, USA, Argentině a Číně. Hrál s Bradem Mehldauem, Van Morrisonem, Louisem Stewartem, Jimem Mullenem, Peterem Bernsteinem, Larrym Coryellem. Spolupracoval také s umělci z jiných oborů, včetně vizuálního umělce zesnulého Geralda Davise a španělského malíře Juana O’Pereze, a v improvizovaném prostředí mluveného slova s autorem Roddy Doylem a básníkem/hudebníkem/novinářem Eamonem Carrem.

Skot Nigel Clark začínal jako kytarista a aranžér kapely Hue & Cry z osmdesátých let, poté se vydal vlastní cestou. Koncertoval od Šanghaje až po Los Angeles, je zakládajícím členem skotského kytarového kvarteta, hraje v rusko-romském triu Koshka sídlící v Nizozemsku, spolupracoval také se soulovou superstar Glorií Gaynor, jazzovou zpěvačkou Carol Kidd, evropskými kytaristy Janem Akkermanem a Philipem Catherine a jazzovými legendami Stevem Swallow a Carlou Bley.

Důležité:

  • Sledujte prosím aktuální podmínky vstupu na koncerty.
  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze

Podobné akce