19.září 2023 (út)
19:00

Sopránový recitál Hedwigy Ritter

Prague Proms Festival 2023

Lichtenštejnský palác - sál Bohuslava Martinů | Klasická hudba

70 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 19. září 2023 | 19:00 (út)
Místo: Lichtenštejnský palác - sál Bohuslava Martinů
Délka: 70 minut
Stav: Není k dispozici
Sleva pro skupinu
Vstupenka v mobilu

Sametový témbr a dokonalá technika rakouské sopranistky Hedwig Ritter bude jistě zážitkem pro všechny posluchače

Hedwig Ritter, v současné době v angažmá vídeňské Volksoper, se v této sezóně zhostila mnoha významných rolí. Propůjčila hlas například postavám Adély v operetě Netopýr Johanna Strausse mladšího, Eurydiky v Orfeovi v podsvětí Jacquesa Offenbacha, Blondy v Únosu ze serailu Wolfganga Amadea Mozarta nebo Clorindy v Popelce Gioacchina Antonia Rossiniho. Před příchodem do Volksoper působila v rakouském Linci. Na svém kontě má ztvárnění Královny noci v Mozartově opeře Kouzelná flétna v Mainfranken Theater Würzburg, nebo angažmá ve světové premiéře Der Besucher v divadle Bielefeld v Německu. Jako dítě studovala hru na trubku na Kunstuniversität Graz. Po střední škole docházela na hodiny zpěvu na Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien a vzdělávala se u Uty Schwabe. Dále absolvovala Hochschule für Musik und Tanz Köln u Kai Wessela. 

Sopránový recitál Hedwigy Ritter proběhne 19. 9. 2023 v Sále Martinů v prostorách Akademie múzických umění v Praze. Doprovázet ji bude rakouský klavírista Tobias Neubauer, kterého vyučovali Julius Drake, Sven Birch či Stacey Bartsch. Nyní působí na Anton Bruckner Privatuniversität v Linci. 

Program:

  • Robert Schumann, Franz Schubert, Franz Liszt, Johannes Brahms, Richard Strauss, Francis Poulenc a další

Účinkující:

Hedwig Ritter - soprán
Tobias Neubauer -  klavír

Důležité:

  • Doporučený oděv: elegantní
  • Bez přestávky 

Vychutnávejte koncerty klasické hudby v těch nejkrásnějších koncertních sálech