18.prosinec 2019 (st)
19:00

Vánoční koncert Ivo Kahánka

Na podporu zbraslavských seniorů

Zámek Zbraslav | Klasická hudba

75 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 18. prosince 2019 | 19:00 (st)
Místo: Zámek Zbraslav
Délka: 75 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Vánoční koncert Ivo Kahánka na podporu zbraslavských seniorů

Vánoční koncert věnovaný zbraslavským seniorům, pořádaný Nadační fondem Josefa Nováka v romantickém prostředí Zbraslavského zámku, se již stal tradicí. Každoročně na něm účinkují přední hudebníci, a letos se nepředstaví nikdo jiný než jeden z nejúspěšnějších českých klavíristů, světově proslulý Ivo Kahánek.

Výtěžek Vánočního koncertu opět poputuje zbraslavským seniorům. Jakým způsobem konkrétně výtěžek pomůže, se posluchači dozvědí v průběhu koncertu. Přijďte podpořit dobrý skutek a zároveň se pokochat uměním jednoho z nejlepšíh klavíristů současnosti!

Medailonek Ivo Kahánka

Ivo Kahánek je označován za interpreta nevšední emocionální síly a hloubky s pověstí jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace a je mnohými považován za nejlepšího současného českého pianistu. Svůj dar okamžitě navázat citovou vazbu s publikem dokáže náležitě zužitkovat ve skladbách od baroka po modernu, s těžištěm v romantickém repertoáru. V cizině je rovněž pokládán za specialistu na interpretaci české hudby.

V roce 2004 se stal absolutním vítězem mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro a již předtím získal ocenění v mnoha významných kláních u nás i v cizině (Maria Canals Piano Competition v Barceloně, Vendome Prize ve Vídni, Stiftung Tomassoni Wettbewerb v Kolíně nad Rýnem, Mezinárodní soutěž Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních, Concertino Praga aj.).

Po úspěšných debutech na festivalu Beethovenfest v Bonnu a na Pražském jaru obdržel pozvání od Symfonického orchestru BBC k vystoupení na festivalu BBC Proms v londýnské Royal Albert Hall. Tam v srpnu 2007 pod taktovkou Jiřího Bělohlávka provedl Klavírní koncert č. 4 Inkantace Bohuslava Martinů, živě přenášený televizí a rádiem BBC i českou stanicí Vltava.

Důležité:

Koncert je bez přestávky