25.červenec 2024 (čt)
19:00

Večeře s Mozartem v Praze

Koncert a večeře při svíčkách

Sál Boccaccio - Grandhotel Bohemia | Klasická hudba

150 minut | K dispozici

Zobrazit detail
Datum: 25. července 2024 | 19:00 (čt)
Místo: Sál Boccaccio - Grandhotel Bohemia
Délka: 150 minut
Stav: K dispozici
Recenze: (48)
Koupit vstupenku
Vstupenka v mobilu
Trailer

Večeře s Mozartem: večer geniální hudby a výjimečné gastronomie v překrásném Sálu Boccaccio

Mezi třemi chody luxusní večeře inspirované česko-rakouskou kuchyní uslyšíte okouzlující árie a duety z nejslavnějších Mozartových oper.

Zpívají vynikající operní pěvci za doprovodu členů Symfonického orchestru Českého rozhlasu a Salzburg Chamber Soloists. Umělci vystupují v dobových kostýmech a instrumentální skladby jsou hrány podle urtextového vydání. 

Program: 

1. část
Don Giovanni
Árie Leporella "Notte e giorno faticar"
Duet Zerliny a Masetta "Giovinette che fate all’amore"
Malá noční hudba – Allegro
Árie Zerliny "Batti, batti, o bel Masetto"
Malá noční hudba – Romance
Duet Giovanniho a Zerliny "Là ci darem la mano"

Předkrm 

2. část
To nejlepší z Mozartových oper
Árie Figara "Non più andrai, farfallone amoroso" z opery Figarova svatba
Árie Cherubína "Voi che sapete" z opery Figarova svatba
Divertimento v D dur – Allegro
Árie Leporella – „Madamina“ z opery Don Giovanni
Divertimento v D dur – Presto
Duet Susanny a Figara "Tutto é tranquillo… Pace, pace" z opery Figarova svatba

Hlavní chod

3. část
Kouzelná flétna
Duet Papagena a Paminy "Bei Männern, welche Liebe fühlen"
Malá noční hudba – Menuetto
Árie Paminy "Ach, ich fühl´s"
Árie Papagena "Ein Mädchen oder Weibchen"
Duet Papagena a Papageny "Pa-pa"

Dezert 

Účinkují:

Gabriela Kopperová/ Lucie Vagenknechotvá/ Kristýna Kůstková/ Tereza Štěpánková - soprán

Gabriela Kopperová absolvovala pražskou HAMU, poté nastoupila do angažmá v divadle F. X. Šaldy, kde ztvárnila zde řadu významných rolí jako např. Rusalku, Mimi z Bohémy, Madame Butterfly, Manon Lescaut, Fidelii z opery Edgar, či Tamaru z méně známého díla Démon od Antona Rubinsteina.
Pohostinsky vystupuje v Jihočeském divadle, v Severočeském divadle se uplatnila jako Anna Elisa (Paganini), Sylva (Čardášová princezna), Líza (Země úsměvů) a Pamina  v Kouzelné flétně. Hostovala také v Národním divadle v Praze v Prodané nevěstě či opeře Emila Viklického Máchův deník. Ve Státní opeře Banská Bystrica účinkovala jako Amelia v Simonu Boccanegrovi. Pravidelně koncertovala s Plzeňskou filharmonii, se kterou absolvovala turné po Španělsku, s Karlovarským symfonickým orchestrem, či Virtuosi di Praga.

Lucie Vagenknechtová studuje klasickou hudbu na Akademii múzických umění v Praze. Získala několik ocenění, např. 1. cenu v mezinárodní pěvecké soutěži Pražský pěvec, 2. cenu v Písňové soutěži Bohuslava Martinů, 3. cenu na 31. soutěžní přehlídce konzervatoří České republiky, 2. cenu v Pěvecké soutěži Olomouc a 2. cenu v Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.
Spolupracuje s Komorním filharmonickým orchestrem Pardubice, Filharmonickým orchestrem Hradec Králové, Moravským filharmonickým orchestrem Olomouc a divadelním orchestrem v Ústí nad Labem.
V roce 2014-2015 vystupovala v roli Zdenky v představení “Zápisník zmizelého” v Divadla J.K.Tyla v Plzni. V současné době ztvárňuje roli Papageny v Mozartově Kouzelné Flétně v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. 

Kristýna Kůstková je studentkou klasického zpěvu na Pardubické konzervatoři. Sólově vystoupila na Nové scéně Národního divadla jako Esmeralda v projektu (Vy)prodaná nevěsta, dále v představeních Mozartovo leporelo, Malý kominíček a také ve Stavovském divadle v České mši vánoční. V roce 2013 zpívala na Vánočním koncertě Allianz spolu s Petrem Nekorancem, Olgou Peretyatko a Štefanem Kocánem. Pravidelně spolupracuje se souborem Barocco sempre giovane a Václavem Hudečkem. V roce 2016 vystoupila na galakoncertě spolu se Štefanem Margitou a Komorní filharmonií Pardubice a také debutovala v Moravském divadle Olomouc jako Pamina v Kouzelné flétně.

Tereza Štěpánková -  Po studiu na plzeňské konzervatoři pokračovala v letech 2014 – 2017 ve studiu na Konzervatoři v Pardubicích u profesorky Jarmily Chaloupkové. V roce 2014 absolvovala v rámci výměnného pobytu konzervatoří stáž na konzervatoři v Limoges ve Francii. Od roku 2013 spolupracuje s renomovaným italským pedagogem, tenoristou Maestrem Antoniem Carangelem. Získala také ocenění na několika soutěžích – například v roce 2016 Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech kategorie Operní naděje (1. cena), 2016 XIII. ročník Pěvecké soutěže Olomouc (1. cena). V roce 2012 ztvárnila roli 1. Žínky v představení O Rusalce v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Podílela se také na projektu Konzervatoře Pardubice v roce 2016 – Puccini gala, v rámci něhož nastudovala role Sestra Genovieffa (Sestra Angelica) a Musetta (Bohéma). V roce 2016 se představila v Divadle J. K. Tyla v Plzni v roli Královny noci v představení Papageno v kouzelném lese a také v roli zpěvačky Nory Růžové v činohře Vila Verdi. V roce 2017 se podílela na projektu Konzervatoře Pardubice ztvárněním role Královny noci v Mozartově Kouzelné flétně a nastudovala opět roli 1. Žínky v nové verzi operního představení O Rusalce v DJKT. Od února 2018 hostuje v Severočeském divadle v Ústí nad Labem v roli Královny noci v Mozartově Kouzelné flétně.

Daniel Klánský/ Jan Hnyk - baryton

Mimořádně nadaný zpěvák Daniel Klánský je také klavíristou, tak jako jeho otec , mezinárodně proslulý Ivan Klánský. Daniel se úspěšně zúčastnil řady pěveckých soutěží a koncertně vystupuje po celé Evropě.

Ensemble Amadeus Prague
Kvintet složený z členů Symfonického orchestru Českého rozhlasu a Salzburg Chamber Soloists hraje v dobových kostýmech a všechny skladby jsou hrány dle urtextového vydání.Menu:

Boccaccio Menu

 • welcome drink (Bohemia Sekt Brut 0,1l)
 • hráškový krém s máslovými krutony
 • Hovězí Bourguignon s pečenými bramborami a fazolkami
 • domácí jablečný závin s mandlemi a vanilkovou omáčkou

Vegetariánské menu

 • welcome drink (Bohemia Sekt Brut 0,1l)
 • hráškový krém s máslovými krutony
 • veganské curry v kokosové omáčce s křupavou zeleninou a basmati rýží
 • domácí jablečný závin s mandlemi a vanilkovou omáčkou

Dětské menu

 • welcome drink (pomerančový džus)
 • silný hovězí vývar se zeleninou a domácími nudlemi
 • kuřecí mini řízečky s vařenými bramborami a karotkou restovanou na másle
 • domácí jablečný závin s mandlemi a vanilkovou omáčkou

V ceníku najdete pro každé z menu také variantu s neomezenou konzumací nápojů během celého večera (víno, pivo, nealkoholické a teplé nápoje)

Důležité: 

 • Vyberte si ze dvou variant sezení: místa u stolu pro 2 či pro 8 osob.
 • Místa přiděluje event manager na místě v závislosti na obsazenosti sálu v daný den a dle zakoupené kategorie.
 • Večeře s Mozartem začíná v 19:00 hod, vstup do sálu je možný od 18:30 hod., poslední objednávky nápojů před první částí koncertu jsou přijímány do 18:50 hod.
 • Akce končí cca v 21:30 hod.
 • Je akce vhodná pro děti? Ano, akce je vhodná pro děti od 6 let
 • Pro děti do 12 let platí stejná cena pro obě varianty sezení.
 • Večeře a nápoje jsou podávány pouze v koncertních pauzách.
 • Neomezený nápojový balíček se vztahuje vždy na jednu osobu (nelze jej dělit mezi více osob) a je možné jej využít až do konce akce, tzn. do 21:30.
 • Oblečení: elegantní
 • Jestliže máte alergie na jídlo, kontaktujte nás alespoň týden před akcí. Zařídíme pro Vás menu dle Vašich požadavků.

Naše zkušenost:

V překrásném neo-barokním sále nás uvítaly svíčky na stolech, podával se welcome drink. Koncert nás nadchnul nejen díky vysoké interpretační úrovni a nadšení všech hudebníků, ale i skvělému kontaktu pěvců s publikem. Večeře byla vynikající. Odcházeli jsme okouzleni, a rádi doporučujeme.