24.únor 2024 (so)
19:00

Visegrad Jazz Group

Modern jazz

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 24. února 2024 | 19:00 (so)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

"Visegrad Jazz Group"

je iniciativa, jejímž cílem je navázat uměleckou spolupráci mezi hudebníky ze zemí Visegrádské skupiny. V souboru, který vznikl speciálně pro tuto příležitost, vystoupí uznávaní hudebníci Radovan Tariška (saxofon, Slovensko), Rafał Sarnecki (kytara, Polsko), Tomáš Baroš (kontrabas, Česká republika) a Balázs Bágyi (bicí nástroje, Maďarsko). Projekt bude zahrnovat 16 koncertů, 4 v každé zemi. Hudebníci povedou také hudební workshopy určené studentům hudebních škol. Projekt se uskuteční na jaře a na podzim roku 2024.

Cílem projektu je posílit spolupráci mezi umělci a organizacemi ze zemí V4, a to jak v současnosti, tak v blízké budoucnosti. V rámci projektu chtějí umělci vytvořit unikátní soubor, který bude zahrnovat přední představitele současné jazzové scény České republiky, Polska, Slovenska a Maďarska. Vystoupí s repertoárem připraveným speciálně pro tuto příležitost, vycházejícím z moderního jazzu a inspirovaným kulturou jednotlivých zemí, ale i současnou hudbou. Všichni hráči patří mezi absolutní špičku své jazzové scény.

Rafał Sarnecki (P) – g; Radovan Tariška (SK) – sax;  Balázs Bágyi (HU) – dr; Tomáš Baroš (CZ) – b.

Důležité:

  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Představemí černého divadla v Praze