13.únor 2024 (út)
20:00

Vojta Nýdl

Original songs

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 13. února 2024 | 20:00 (út)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

Vojtu Nýdla doprovodí na piano Beata Hlavenková 

Vojta Nýdl – klarinetista, zpěvák, skladatel a textař, studoval hru na klarinet na pardubické konzervatoři, na AMU v Praze a v Paříži na Conservatoire National Supérieure. Je zakládajícím členem kvarteta Clarinet Factory, které se pohybuje napříč žánry a jeho vlastní autorský repertoár kombinuje vlivy klasiky, jazzu, etna i elektroniky. Clarinet Factory dosud vydali sedm alb a získali řadu ocenění.

V roce 2008 byli součástí projektu Eternal Seekers, spolu s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou. Vojta Nýdl je také členem Afflatus Quintet, Symfonického orchestru Českého rozhlasu a PKF – Prague Philharmonia.. V roce 2021 mu vyšlo u vydavatelství Animal Music jeho první sólové autorské album s názvem „Dítě z větru“. Toto hluboce osobní album je inspirováno příběhem předčasného narození Vojtovy druhorozené dcery a Vojta Nýdl se zde přestavil v roli zpěváka, autora písní i textů. Úvodní píseň „Smířená“ hned po vydání desky opanovala hitparádu Radia 1, kde vydržela osm týdnů na prvním místě. V písňovém programu spoluúčinkuje pianistka, skladatelka a zpěvačka Beata Hlavenková (hudební producentka desky), jazzový bubeník Daniel Šoltis a kontrabasista Rastislav Uhrík.

„Na albu hned na první poslech zaujme, jak jsou křehké, snivé a posluchačsky přístupné  písničky aranžérsky propracované. Vyzdvihnout zaslouží i samotný Nýdlův zpěv. Civilní, nepřepjatý, prostý prvoplánově efektních pasáží a manýr.  Ale o to přesvědčivější. Nýdl s lehkostí zpívá vůbec ne jednoduché melodické linky, ale především vystihuje hloubku textů. (Tomáš S. Polívka - lidovky.cz)      

Vojta Nýdl – voc, clar; Beata Hlavenková – p; Daniel Šoltis – dr; Miloš Klápště – b.

Důležité:

  • Přestávka 20 min. 
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky.
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu.

Další jazzové koncerty v Praze