18.červenec 2024 (čt)
21:00

Walter Smith III with Bill Stewart, Joe Sanders, Danny Grissett

Modern jazz

Jazz Dock | Jazzová hudba

120 minut | Není k dispozici

Tato akce již není dostupná.

Tato akce již proběhla. Neváhejte a vyberte si jinou akci z naší nabídky. Můžete k tomu použít odkazy níže, nebo naše přehledné vyhledávání.

Kam jít?

Zobrazit detail
Datum: 18. července 2024 | 21:00 (čt)
Místo: Jazz Dock
Délka: 120 minut
Stav: Není k dispozici
Vstupenka v mobilu

V rámci festivalu Jazz Čtyř Kontinentů se poprvé jako lídr kapely představí významný americký saxofonista Walter Smith III!

Ačkoli se může zdát, že Smith je na světové scéně novým hlasem, je v jazzové komunitě v USA všeobecně uznáván jako zkušený interpret, vynikající skladatel a inspirativní pedagog. V dubnu 2023 vydal Smith u Blue Note Records své debutové album Return to casual, které se setkalo s velkým ohlasem kritiky, a jeho nedávné CD In Common III bylo popsáno jako „album, které posouvá hranice". Podíleli se na něm někteří z nejvýznamnějších a nejdiskutovanějších hudebníků na světě: Matt Stevens, Kris Davis, Dave Holland a Terri Lyne Carrington.

Walter Smith III se muzikantsky rozvíjel pod křídly mnoha hudebních velikánů. Byl členem několika legendárních koncertních skupin, například Roy Haynes Fountain of Youth Band, Terence Blanchard Quintet, Eric Harland's "Voyager", Bill Stewart Trio, Jason Moran's In My Mind, Ambrose Akinmusire Quintet, Christian McBride "Situation", Marquis Hill "New Gospel Revisited", Gerald Clayton Quintet, Christian Scott group a Sean Jones Quintet a mnoha dalších! Smith vystupoval po celém světě a v mnoha slavných koncertních síních (Carnegie Hall, Village Vanguard nebo Kennedy Center). Kromě toho sdílel pódium nebo nahrávací studio s mnoha významnými umělci, jako jsou Mulgrew Miller, Billy Childs, Joe Lovano, Herbie Hancock, Maria Schneider, Dee Dee Bridgewater, Ralph Peterson a řada dalších. K dnešnímu dni se Walter objevil na více než 100 nahrávkách, které vyšly po celém světě.

V současnosti žije v Bostonu a působí jako vedoucí katedry dechových nástrojů na slavné Berklee College of Music, kde pomáhá připravovat novou generaci mladých umělců. Jeho hudba je eklektická v tom nejlepším slova smyslu, vychází z moderního jazzu a přidává osobitý vklad tohoto výrazného umělce. Mistrovsky zvládnuté jazzové řemeslo je samozřejmostí a celý kvartet se vyznačuje neuvěřitelnou souhrou a improvizační zdatností. Však také přiváží do Jazz Docku špičkovou kapelu!

Walter Smith III – sax; Danny Grissett – p; Joe Sanders – b; Bill Stewart – dr.

Důležité:

  • Přestávka 20 min
  • Místa Vám budou přidělena personálem při vstupu do klubu
  • V JazzDocku můžete skvěle povečeřet. Občerstvení není zahrnuto v ceně vstupenky
  • Doporučujeme přijít min. 30 minut před začátkem koncertu

Představení černého divadla v Praze

Podobné akce