Koncerty v kostele

Hudba v kostele má vždy jedinečnou a duchovní atmosféru. Vyberte si varhanní recitál, operní zpěv s varhany či komorní orchestr.

25. Mezinárodní varhanní festival

Jistota elegance

Závěrečný koncert Svatojakubského varhanního festivalu bude ve velkém stylu. Vystoupí Kühnův smíšený sbor, operní sólisté, zazní harfa a majestátní svatojakubské varhany.

24. září | 19:00 (čt)
Délka: 60 minut
od 380 Kč

Klasické koncerty v kostelech

Hudba v kostele zní vždy trochu jinak než v koncertní síni; spirituální prostředí dodává uměleckému zážitku další rozměr. Vnímejte kombinaci nádherné architektury, meditativní atmosféry a umění těch nejlepších hudebníků na koncertech v pražských kostelech. Navštivte nejstarší dochovaný románský kostel u nás, baziliku sv. Jiří na Pražském hradě, či barokní perlu Prahy, chrám sv. Mikuláše na Malé Straně.

Klasická a varhanní hudba 

Vydejte se za zvukem největších pražských varhan do baziliky sv. Jakuba. Zdejší koncerty jsou poslulé vysokou uměleckou úrovní. Vychutnejte si populární komorní koncerty v Zrcadlové kapli Klementina či umění operních pěvců a instrumentalistů v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Klementinu. Klementinská katedrála sv. Klimenta rovněž hostí koncerty, které jsou návštěvníky hodnoceny velmi kladně.

Praha gotická a barokní

Mnohé pražské kostely se pyšní gotickou klenbou a barokní výzdobou, tuto harmonii tak rozdílných stylů můžeme obdivovat třeba v kostele sv. Jiljí v Husově ulici, kde si můžete vyslechnout varhany z roku 1773. Mistr barokní architektury Kilián Ignác Dientzenhofer nám zanechal překrásný kostel sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí, kde vystupují operní pěvci a instrumentalisté v doprovodu varhan.

Varhanní festival v bazilice sv. Jakuba

Varhanní festival v bazilice sv. Jakuba - Náhled

Srpen a září 2020

Svatojakubské Audite Organum uvádí nádherné koncerty nejslavnějších varhan v Praze (a druhých největších v České republice). V rámci 25. ročníku mezinárodního varhanního festivalu v Bazilice sv. Jakuba se představí přední čeští i zahraniční varhaníci.

Varhanní hudba v pražských kostelech

Varhanní hudba v pražských kostelech - Náhled

Koncerty duchovní, varhanní a klasické hudby. Zážitek z krásné hudby v interpretaci renomovaných zpěváků a instrumentalistů většinou v doprovodu varhan bude ještě umocněn oslňující architekturou a výzdobou kostelních interiérů.

Koncerty ve smetanově síni Obecního domu

Koncerty ve smetanově síni Obecního domu - Náhled

Sezóna 2020

Architektonická perla a mistrovské dílo secesního stylu, luxusně zdobená, nádherná Smetanova síň nabízí dech beroucí poslech klasické hudby v podání předních symfonických orchestrů nebo komorních souborů.

Koncerty klasické hudby v Klementinu

Koncerty klasické hudby v Klementinu - Náhled

Bývalá jezuitská kolej Klementinum ukrývá skvosty barokní architektury, a v překrásných interiérech Zrcadlové kaple, kostela Nejsv. Salvátora či kostele sv. Klimenta se konají koncerty s vysokou uměleckou úrovní.

Skupinové slevy

Skupinové slevy - Náhled

Chystáte se na koncert nebo představení a je vás více než 10? Nabízíme množstevní slevy 10% a výše! Kontaktujte nás zde, pomocí formuláře, zajistíme vám vstupenky za bezkonkurenční cenu.

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy - Náhled

Věnujte jedinečný dárek - poukaz na vstupenky! Stylový poukaz můžete vyladit osobním vzkazem, a Vaši blízcí si budou moci vybrat koncert podle svého přání.

Náš tip

Nejprodávanější

Hudba královen - Náhled

Hudba královen

19. září 2020 | 13:00 (so)

Pražský hrad - Lobkowiczký palác