Koncerty na Staroměstském náměstí - program a vstupenky

Máte chuť vyrazit si do centra Prahy? Navštivte koncert vážné hudby!

Červenec - srpen 2022 | Varhanní festival v Katedrále sv. Víta

Zažijte Katedrálu sv. Víta na Pražském hradě znějící hudbou! Mezinárodní varhanní festival se koná od 5. 7. do 2. 8. 2022, na koncertech se představí přední varhaníci současnosti. Magický prostor Katedrály rozezní čtyři a půl tisíce píšťal.

Program a vstupenky 

Srpen - září 2022 | Varhanní festival v bazilice sv. Jakuba

Nenechte si ujít mimořádnou příležitost slyšet největší a nejslavnější pražské varhany! Na koncertech Mezinárodního varhanního festivalu v bazilice sv. Jakuba na Starém Městě pražském své umění představí renomovaní varhanní virtuosové. 

Program a vstupenky

Český národní symfonický orchestr & Prague Proms 2022

Mezinárodní festival Prague Proms letos přivítá Jeremy Scott Winstona, Morgane Ji nebo Mnozil Brass. Čekají Vás nezapomenutelné večery! Skvělý zážitek slibuje i Dvořákova "Novosvětská" ve Smetanově síni Obecního domu. 

Program a vstupenky 

Koncerty na Staroměstském náměstí

Nejstarší a nejkrásnější pražské náměstí se může pochlubit zachovalými budovami a památkami, magickou atmosférou a bohatou historií. Dominuje mu kostel Panny Marie před Týnem, jehož krása inspirovala i Walta Disneyho! Barokní kostel sv. Mikuláše Vás oslní nádherným lustrem a mimo pravidelné mše se zde konají i koncerty vážné hudby. Máte rádi jazz? Zajděte si do Agharty, jedinečného jazzclubu hned vedle náměstí. 

Koncertní sály v Praze

Sláva pražských koncertních síní a kostelů se šíří po celém světě. Navštivte i Vy Rudolfinum, kde Antonín Dvořák dirigoval první koncert České filharmonie. Vypravte se za krásou Obecního domu, jehož secesní výzdoba umocní Váš zážitek z hudby. Komorní koncerty v Zrcadlové kapli Klementina jsou vysoce hodnocené pro svou kvalitu. Hudbou je protkaná také Katedrála sv. Klimenta či kostel Nejsv. Salvátora u Karlova mostu. 

Komorní koncerty na Starém Městě

Španělská synagoga patří mezi skvosty pražské architektury. Byla vybudována na místě nejstarší pražské modlitebny zvané Stará škola v maurském slohu. Orientální a zdobivé motivy ve Vás evokují pocity, že jste v cizině a z té záře až oči přechází. Kupte si vstupenku na komorní klasický koncert a prožijte příjemný večer v krásném prostředí za poslechu kvalitní klasické hudby.