Koncerty v pražských synagogách

Vstupenky na koncerty klasické hudby v prostorách Španělské a Maiselovy synagogy.

Hallelujah

Soprán, trubka, komorní orchestr Czech Collegium

Okouzlující klasické melodie, skladby W. A. Mozarta, L. Cohena a dalších zazní ve Španělské synagoze.

29. září | 19:00 (čt)
23
Délka: 65 minut
od 800 Kč

2.11.2022 - Dušičkový koncert světových hvězd operního nebe

Světoznámá sopranistka Nana Miriani & tenor Paolo Lardizzone vystupují v Praze! Nenechte si ujít dušičkový koncert v kostele sv. Martina ve zdi, kde Vám přednesou známé duchovní melodie.

Program a vstupenky 

Září - říjen 2022 - Mezinárodní festival Arhcaion Kallos

Jedinečný mezinárodní festival hudby vychází z východokřesťanské spirituality. Zamilujte si tradiční lidovou a ortodoxní hudbu. Navštivte koncert současné klasické hudby v prostorách Lichtenštejnského paláce. 

Program a vstupenky 

Český národní symfonický orchestr & Prague Proms 2022

Mezinárodní festival Prague Proms letos přivítá Jeremy Scott Winstona, Morgane Ji nebo Mnozil Brass. Čekají Vás nezapomenutelné večery! Skvělý zážitek slibuje i Dvořákova "Novosvětská" ve Smetanově síni Obecního domu. 

Program a vstupenky 

Komorní koncerty klasické hudby na Starém Městě

Španělská synagoga patří mezi skvosty pražské architektury. Byla vybudována na místě nejstarší pražské modlitebny zvané Stará škola v maurském slohu. Orientální a zdobivé motivy ve Vás evokují pocity, že jste v cizině a z té záře až oči přechází. Kupte si vstupenku na komorní klasický koncert a prožijte příjemný večer v krásném prostředí za poslechu kvalitní klasické hudby. 

Navštivte magický kostel sv. Martina ve zdi 

Původní románský kostel sv. Martina byl postaven v období mezi roky 1178-1187, gotická přestavba se uskutečnila v době vlády Karla IV. Své dnešní podoby nabyl kostel v hlavních rysech při pozdně gotické přestavbě, která byla dokončena roku 1488. Kostel má intimní atmosféru, rozhodně stojí za to navštívit koncerty klasické hudby, které se zde pravidelně konají. 

Duchovní hudba v bazilice sv. Jakuba Většího

Bazilika vás nadchne impozantním interiérem s výtvarními díly předních barokních mistrů. Byla založena v roce 1232 a je zasvěcena apoštolovi sv. Jakubu Většímu. Chloubou baziliky jsou historické varhany, na které pravidelně hrají čeští i mezinárodní umělci. Koncerty v bazilice sv. Jakuba jsou proslulé po celém světě: kostel nabízí kvalitní program, špičkové umělce a vynikající akustiku.