1
Nádherný interiér se pyšní největšími varhanami v Praze. Bazilika, patřící ke klášteru minoritů, nabízí vedle pravidelných bohoslužeb špičkové varhanní koncerty a festivaly duchovní hudby
Srdce vážné hudby v Praze patří mezi nejkrásnější světové koncertní síně. Antonín Dvořák zde dirigoval vůbec první koncert České filharmonie, stejně tak zde působil i dirigent Jiří Bělohlávek.
Navštivte Sál Boccaccio, někdejší místo setkání pražské smetánky s jedinečnou atmosférou 1. republiky, pro kterou byl využit ve filmech Anděl s ďáblem v těle či Hříšní lidé města pražského.
V samém srdci Prahy, a přesto davům skrytý, Vás čeká překrásný knihovní sál bývalého kláštera Sv. Michaela. Vychutnejte si komorní koncert klasické hudby uprostřed barokních maleb.
Barokní Tereziánský sál je klenotem Břevnovského kláštera.
Tak, jako Církev československá má dovršit reformní úsilí církve i národa, tak i stavba kostela měla odrážet všechny vrcholné stavební proudy
Stylový jazzový klub na Vltavě nabízí vynikající program, romantické pohledy na Nové Město, báječné drinky míchané na superdlouhém baru a možnost povečeřet lahůdky z místní kuchyně přímo při koncertu.
Kaple dnes slouží především jako koncertní síň a je svým interiérem jedinečným barokním skvostem. Fresky, umělé mramory, zlacené štuky a vzácná zrcadla, které kapli dala jméno, ji řadí mezi naprosté unikáty.
Původně klášterní kostel, dnes odvěcený, slouží výhradně jako koncertní síň, a to především pro koncerty pořádané Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK. Konají se zde mj. vyhlášené koncerty staré hudby.
Barokní palác, chráněná kulturní památka a v současnosti sídlo Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění. V krásně rekonstruovaném Sále Martinů oceníte skvosty klasické a varhanní hudby.
Primas pražského Židovského města Mordechaj Maisel nechává na základě privilegia uděleného císařem Rudolfem II. vystavět novou synagogu. Dnes se zde konají špičkové koncerty komorní hudby.
MeetFactory je neziskové mezinárodní centrum současného umění založené v roce 2001 umělcem Davidem Černým
Noblesní Grégrův sál zaujme krásnou secesní výzdobou (malby F. Ženíška, původní svítidla od F. Křižíka, vynálezce obloukové lampy a světelné fontány), a nadchne dokonalou akustikou.
Úchvatnou kombinaci secesního stylu, krásy a okázalosti Smetanovy síně nepředčí žádná jiná koncertní síň v Praze. Vstupte i Vy do okouzlujícího secesního sálu, který obdivují návštěvníci z celého světa.
Architekt a stavitel Rudolf V. Svoboda snil o „podivném domě, v jehož různorodých prostorách bych našel skvělou hudbu, divadlo, výtvarné umění..." Svůj sen si vyplnil otevřením Paláce Akropolis.
Srdce vážné hudby v Praze patří mezi nejkrásnější světové koncertní síně. Antonín Dvořák zde dirigoval vůbec první koncert České filharmonie, stejně tak zde působil i dirigent Jiří Bělohlávek.
Novorenesanční budova Rudolfina je srdcem klasické hudby v Praze. Komorní Sukova síň Rudolfina je vyhlášená svou vynikající akustikou a konají se zde komorní koncerty klasické hudby a klavírní recitály.
1