Tato prestižní divadelní scéna s více než stoletou historií je jedním ze základních kamenů pražského divadelního života. Divadlo na Vinohradech patří mezi hlavní činoherní scény.
Luxusní kavárna na Staroměstském náměstí Vás překvapí příjemnou atmosférou, příznivými cenami a neotřelým výhledem na Orloj. Večer se v Café Mozart pořádají koncerty klasické hudby s večeří.
Stavba z dob největší slávy a bohatství Kutné Hory je zasvěcena raně křesťanské mučednici Barboře, která je vzývána jako pomocnice v nouzi a patronka všech, kdo mají nebezpečné povolání, zejména horníků.
Máte chuť na skvělý jazz a blues v tradičním klubu v centru Prahy a k tomu dobrou večeři? Pak je Club Ungelt tím pravým místem pro vás. Uslyšíte zde to nejlepší z (nejen) českého jazzu a blues.
Mekka milovníků jazzu v krásných historických prostorách v centru Prahy. Agharta Jazz Centrum v Železné nabízí jak český jazz ve všech podobách, tak i vystoupení světových jazzových hvězd.
Jubilejní synagoga, známější pod názvem Jeruzalémská, je největší a nejmladší pražskou synagogou. Její tvůrci jedinečným způsobem zkombinovali secesní a maurský styl. Byla zasvěcena v r. 1906.
Perla gotické architektury, národní kulturní památka a sídlo stálé expozice českého středověkého umění nabízí v klášterním komplexu naprosto jedinečnou atmosféru pro koncerty vážné hudby.
Pro svou dokonalou akustiku je katedrála sv. Klimenta často využívána jako koncertní sál, a můžete zde vyslechnout komorní koncerty vážné hudby v podání profesionálních hudebníků.
Kostel u Karlova mostu náleží ke klášteru Rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou. Pyšní se druhými nejstaršími barokními varhanami v Praze. Vzácný nástroj zní během koncertů zde pořádaných.
Mimořádně hodnotné dílo barokní architektury navrhovali F. M. Kaňka a K. I. Dientzenhofer.
V interiéru chrámu, náležejícího ke klášteru dominikánů, se snoubí prvky gotiky s barokní výzdobou. Skvostem jsou vzácné varhany z 18. století, na něž hrají přední varhaníci během krásných komorních koncertů.
Netradičně umístěný vedle bývalých městských hradeb, gotický kostel s půvabným jednoduchým interiérem, kde se vedle evangelických bohoslužeb konají také často komorní koncerty s příjemnou atmosférou.
Dobře maskovaný románský kostel v centru Prahy poblíž Národního divadla a Národní třídy bývá veřejnosti nepřístupný.
Když dnes obdivujeme okouzlující kontrast renesančního tvarosloví a vysokých gotických oken, střídmou výzdobu a barevnost, nenapadne nás, že tento chrám je těsně spjat s bouřemi českých dějin...
Dominanta Karlova náměstí postavena v leteh 1665-1671, vedle které stojí rozlehlá budova bývalé jezuitské koleje, dnes fakultní nemocnice.
Novorománský kostel je spolu s klášterem benediktinek, v jehož areálu se kostel nachází, zapsán v seznamu kulturních památek.
Původně klášterní kostel, dnes odvěcený, slouží jako koncertní síň, a to především pro koncerty pořádané Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK. Konají se zde mj. vyhlášené koncerty staré hudby.
Nový pražský multifunkční prostor pro živé umění byl otevřen v roce 2021. Vyražte ta divadlem, hudbou, výstavou či si zatančete na plese!
Barokní palác je v současnosti sídlem Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění. Galerie nabízí především absolventské koncerty studentů HAMU a komorní koncerty hudebníků českých orchestrů.
Největší veřejná knihovna v Praze nabízí kromě bohatých knihovních fondů také pestrý program kulturních akcí: od výstav přes filmové projekce až po koncerty různých žánrů.