Pražské koncertní sály, kostely a jazzové kluby

Objevte krásu pražských koncertních sálů, jazzové kluby v centru Prahy a černá divadla v jedinečných historických prostorách.

Reduta - Černé divadlo

Prvními divadelními představeními v Redutě byly v roce 1957 tzv. text-appealy. Byly to prvky literárního kabaretu, které měly apelovat na diváky formou hudby a slova.

Restaurace U Marčanů

Autentické a oblíbené folklórní večery s cimbálovou muzikou v Restauraci U Marčanů lákají jak českou tak mezinárodní klientelu. Poznejte lidové nástroje, osvěžte si lidové písně a zapojte se do tance! 

Rudolfinum

Rudolfinum: kulturní centrum, kde se střetává umění a špičkové koncerty České filharmonie. Ozdobná Dvořákova síň či komorní Sukova síň Vás zaručeně nadchnou. V galerii Rudolfina oceníte soudobé umělce.

Rudolfinum - EDUcentrum

Do Zlaté, Červené, nebo snad do Vesmíru? V Rudolfinu začala nová kapitola edukačního dění. Pestrobarevné prostory jedinečného EDUcentra vybízejí ke kreativitě a hravosti.

Rudolfinum - Sukova síň

Novorenesanční budova Rudolfina je srdcem klasické hudby v Praze. Komorní Sukova síň Rudolfina je vyhlášená svou vynikající akustikou a konají se zde komorní koncerty klasické hudby a klavírní recitály.

The Cultural Composition

Budova obrazové galerie se nachází ve dvoře Karlovy ulice a je součástí kulturní památky. Vnitřní prostory jsou unikátním spojením typické architektury staropražských domů a moderní skleněné střechy.

Vyšehradské sady

Travnaté prostranství po straně baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, na jehož místě se v 15. století nacházely vinice. V parku naleznete sochy Josefa Václava Myslbeka.

Koncertní sály v Praze

Sláva pražských koncertních síní a kostelů zní po celém světě. Navštivte i Vy Rudolfinum, kde Antonín Dvořák dirigoval první koncert České filharmonie. Vypravte se za leskem Obecního domu, jehož secesní krása umocní Váš zážitek z hudby. Komorní koncerty v Zrcadlové kapli Klementina jsou vysoce hodnocené pro svou kvalitu. Hudbou zní také Katedrála sv. Klimenta či kostel Nejsv. Salvátora. Na varhanních koncertech v bazilice sv. Jakuba na Starém Městě vystupují přední čeští umělci.

Koncerty s luxusní večeří

Lákavá kombinace, viďte? Je několik míst, kde se kvalita hudby a kuchyně dokonale snoubí. V luxusním sálu Boccaccio Grandhotelu Bohemia můžete povečeřet s Mozartovou hudbou. Café Mozart v srdci města nabízí k výtečné večeři klasickou hudbu nebo jazz. Když mluvíme o jazzu: Jazz Boat jedinečným způsobem kombinuje neotřelé výhledy na Prahu, báječnou kuchyni a špičkovou hudbu. A folklorní večer U Marčanů s tradiční kuchyní a cimbálovou kapelou je skvělou volbou pro večer s přáteli.

Pražské jazzové kluby

Jazz je u nás nesmírně populární, a pokud chcete zajít na koncert, opravdu je z čeho vybírat. Jazzové koncerty se konají každý večer v mnoha pražských klubech. Legendární Jazz club Reduta, Agharta Jazz Centre, Jazz Dock, to jsou ty nejznámější kluby v srdci Prahy, kam můžete zajít na české kapely i zahraniční jazzmeny. A pokud rádi kombinaci dobrého jídla a jazzu, nenechte si ujít plavbu na JazzBoat, kde pravidelně vystupují nejuznávanější čeští jazzmani.