Modlitebna Českobratrské církve evangelické

Korunní 1440/60, Praha 2 - Vinohrady

Kostel

Zobrazit detail
Adresa:Korunní 1440/60, Praha 2 - Vinohrady
Kapacita:200
Vytápění:Ano
Bezbariérový vstup:Ne

Sborový dům Českobratrské církve evangelické se zdá být zvenčí řadovým činžovním domem

Architekt Antonín Turek a stavitel Antonín Dvořák jakoby ve svém projektu navazovali na nucenou nenápadnost evangelických staveb, nařízenou kdysi Josefem II. Věžička symbolizující kostelní zvonici a zejména neogotická fasáda však upozorňují na fakt, že se jedná o sakrální stavbu.

Když vejdete, není už o tom pochyb. Otevře se prostorný sál s varhany na kruchtě, jehož strohost zdobí výrazné obrazy v oknech. Autorem je Miroslav Rada, obrazy byly osazeny v roce 2000 a jejich náměty jsou Druhý příchod, starozákonní Mojžíš a Pláč Jeremiášův, novozákonní Jedni druhým břemena neste a Lazaře, poď ven!

V Modlitebně Českobratrské církve se konají mimo jiné i koncerty nejen duchovní, ale i komorní klasické hudby i jiných žánrů.

Kudy tam?

  • Spojení městskou hromadnou dopravou:
    tram 10, 16 - zastávka Šumavská
  • Nejbližší parkování:
    garáže Flora, Vinohradská 1755/116

Nadcházející akce

Komorní koncerty České filharmonie v Rudolfinu

Komorní koncerty České filharmonie v Rudolfinu - Náhled

Komorní koncerty, na nichž vystupují členové České filharmonie, jsou příjemnou alternativou orchestrálních vystoupení. Programy jsou sestaveny tak, aby si vybrali nároční posluchači i milovníci známých melodií.

Koncerty klasické hudby v Klementinu

Koncerty klasické hudby v Klementinu - Náhled

Bývalá jezuitská kolej Klementinum ukrývá skvosty barokní architektury, a v překrásných interiérech Zrcadlové kaple, kostela Nejsv. Salvátora či kostele sv. Klimenta se konají koncerty s vysokou uměleckou úrovní.

Koncerty ve smetanově síni Obecního domu

Koncerty ve smetanově síni Obecního domu - Náhled

Sezóna 2020

Architektonická perla a mistrovské dílo secesního stylu, luxusně zdobená, nádherná Smetanova síň nabízí dech beroucí poslech klasické hudby v podání předních symfonických orchestrů nebo komorních souborů.

Představení černého divadla v Praze

Představení černého divadla v Praze - Náhled

Poetika černého divadla okouzluje děti i dospělé. Nenechte si ujít představení černých divadel v Praze. Světelné efekty, profesionální taneční výkony, podívaná plná kouzel, která nadchne Vás i Vaše děti!

Novoroční koncerty v Praze

Novoroční koncerty v Praze - Náhled

Vstupte do roku 2021 s hudbou! Slavnostní koncerty orchestrů, komorní koncerty, varhany v pražských chrámech, či romantická večeře s živou hudbou pro Vaše jedinečné zážitky.

Varhanní hudba v pražských kostelech

Varhanní hudba v pražských kostelech - Náhled

Koncerty duchovní, varhanní a klasické hudby. Zážitek z krásné hudby v interpretaci renomovaných zpěváků a instrumentalistů většinou v doprovodu varhan bude ještě umocněn oslňující architekturou a výzdobou kostelních interiérů.

Mezinárodní festival České doteky hudby

Mezinárodní festival České doteky hudby - Náhled

Festival České doteky hudby uvádí vrcholná díla orchestrální i komorní hudby v mimořádně historicky hodnotných sálech, důraz je kladen na propojení hudby s výjimečnou architekturou. Vychutnejte si orchestrální díla i atraktivní komorní koncerty v provedení předních umělců.

Festival Dny Bohuslava Martinů 2020

Festival Dny Bohuslava Martinů 2020 - Náhled

Již tradičně představí Festival Dny Bohuslava Martinů díla B. Martinů společně s tvorbou jeho vrstevníků i nástupců. Kromě českých intepretů se zúčastní též hudebníci Francie, USA a Švýcarska, zemí, v nichž Martinů prožil část svého života.

Skupinové slevy

Skupinové slevy - Náhled

Chystáte se na koncert nebo představení a je vás více než 10? Nabízíme množstevní slevy 10% a výše! Kontaktujte nás zde, pomocí formuláře, zajistíme vám vstupenky za bezkonkurenční cenu.

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy - Náhled

Věnujte jedinečný dárek - poukaz na vstupenky! Stylový poukaz můžete vyladit osobním vzkazem, a Vaši blízcí si budou moci vybrat koncert podle svého přání.

Náš tip

Nejprodávanější

Fantom - Náhled

Fantom

24. listopadu 2020 | 20:00 (út)

Lobby