Pravoslavný chrám sv. Kateřiny Alexandrijské

Viničná 468/2, Praha 2

Kostel

Zobrazit detail
Adresa:Viničná 468/2, Praha 2
Kapacita:200
Vytápění:Ano
Bezbariérový vstup:Ano

Kostel svaté Kateřiny Alexandrijské založil Karel IV. v rámci svého velkolepého projektu Nového Města

Při pohledu shora tvoří pět kostelů na Novém Městě, založených Karlem IV., pravidelný kříž. Kostel svaté Kateřiny byl součástí kláštera augustiniánek, po barokní přestavbě se z původní gotické podoby dochovala jen štíhlá věž. Architektem přestavby byl Kilián Ignác Dientzenhofer, na vnitřní výzdobě se podílel mj. malíř fresek Václav Vavřinec Reiner či sochař F. I. Weiss.

Roku 2012 získala kostel sv. Kateřiny do pronájmu Pravoslavná církev, která ho využívá k bohoslužbám a církevním shromážděním, k pořádání koncertů a různých projektů duchovní kultury.

Kudy tam?

 • Spojení městskou hromadnou dopravou:
  metro B (žlutá linka) - stanice Karlovo náměstí
  tramvaje 3, 4, 10, 14, 16, 18, 24 - zastávka Moráň nebo Karlovo náměstí
  Hlavní vstup do areálu je z Vyšehradské ulice, cca 50m dolů směrem z Karlova náměstí
 • Nejbližší parkování:
  Central Parking Prague, Karlovo náměstí 292/15

 

 

 

Nadcházející akce

Varhanní festival na Pražském hradě

Varhanní festival na Pražském hradě - Náhled

Červenec 2021

Využijte jedinečnou příležitost zažít Katedrálu sv. Víta na Pražském hradě naplněnou hudbou. Během série pěti letních koncertů zahrají vynikající varhaníci z ČR i zahraničí na unikátní Mölzerovy varhany. Skladby J. S. Bacha, C. Francka, M. Dupré a dalších.

Mezinárodní festival České doteky hudby 2021

Mezinárodní festival České doteky hudby 2021 - Náhled

Září 2021

Festival České doteky hudby uvádí vrcholná díla orchestrální i komorní hudby v mimořádně historicky hodnotných sálech, důraz je kladen na propojení hudby s výjimečnou architekturou. Vychutnejte si orchestrální díla i atraktivní komorní koncerty v provedení předních umělců.

Varhanní festival v bazilice sv. Jakuba

Varhanní festival v bazilice sv. Jakuba - Náhled

Srpen a září 2021

Po dlouhém půstu si dopřejte hudební hostinu, koncerty Mezinárodního varhanního festivalu v Bazilice sv. Jakuba. Uslyšíme díla J. S. Bacha, C. Francka a dalších. Špičkoví varhaníci z USA, Belgie, Francie, Německa i České Republiky rozezní nejslavnější a největší varhany v Praze.

Vzdělávací programy České filharmonie

Vzdělávací programy České filharmonie - Náhled

Koncerty a workshopy pro zvídavé děti a jejich neméně zvídavé rodiče, pro teenagery i dospělé. Přijďte do Rudolfina strávit čas s členy České filharmonie a zažijte radost z hudby a hudebního tvoření.

Koncerty klasické hudby v Klementinu

Koncerty klasické hudby v Klementinu - Náhled

Bývalá jezuitská kolej Klementinum ukrývá skvosty barokní architektury, a v překrásných interiérech Zrcadlové kaple, kostela Nejsv. Salvátora či kostele sv. Klimenta se konají koncerty s vysokou uměleckou úrovní.

Představení černého divadla v Praze

Představení černého divadla v Praze - Náhled

Poetika černého divadla okouzluje děti i dospělé. Nenechte si ujít představení černých divadel v Praze. Světelné efekty, profesionální taneční výkony, podívaná plná kouzel, která nadchne Vás i Vaše děti!

Koncerty ve Smetanově síni Obecního domu

Koncerty ve Smetanově síni Obecního domu - Náhled

Sezóna 2021

Architektonická perla a mistrovské dílo secesního stylu, luxusně zdobená, nádherná Smetanova síň nabízí dech beroucí poslech klasické hudby v podání předních symfonických orchestrů nebo komorních souborů.

Open air koncerty

Open air koncerty - Náhled

Vychutnejte si krásnou hudbu pod širým nebem v Praze a atraktivních místech naší země. Prožijte kouzelné letní chvíle s hudbou v bezpečí otevřeného prostoru.

Skupinové slevy

Skupinové slevy - Náhled

Chystáte se na koncert nebo představení a je vás více než 10? Nabízíme množstevní slevy 10% a výše! Kontaktujte nás zde, pomocí formuláře, zajistíme vám vstupenky za bezkonkurenční cenu.

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy - Náhled

Věnujte jedinečný dárek - poukaz na vstupenky! Stylový poukaz můžete vyladit osobním vzkazem, a Vaši blízcí si budou moci vybrat koncert podle svého přání.

Náš tip

Nejprodávanější