Nejkrásnější koncertní sály v Praze

Praha nabízí skvostné gotické, barokní a secesní koncertní sály a kostely. Objevte sílu varhan v bazilice sv. Jakuba nebo velkolepost Smetanovy síně Obecního domu.

Bazilika sv. Jakuba

Nádherný interiér se pyšní největšími varhanami v Praze. Bazilika, patřící ke klášteru minoritů, nabízí vedle pravidelných bohoslužeb špičkové varhanní koncerty a festivaly duchovní hudby

Černé divadlo Image

Se špičkovou kabinou pro zvuk i světlo a díky hledišti s velkou elevací poskytne sál divadla Image opravdu vynikající zážitek z černého divadla. Princip této divadelní techniky si zde vychutnáte naplno.

Jazz Dock

Stylový jazzový klub na Vltavě nabízí vynikající program, romantické pohledy na Nové Město, báječné drinky míchané na superdlouhém baru a možnost povečeřet lahůdky z místní kuchyně přímo při koncertu.

Jazzboat

Plavba jazzovou lodí je tou pravou volbou pro večer ve dvou či s přáteli. Plujte večerní Prahou, sledujte romantické výhledy na Prahu, poslechněte si báječný jazz a jako bonus si dejte výbornou večeři.

Klementinum - Zrcadlová kaple

Kaple dnes slouží především jako koncertní síň a je svým interiérem jedinečným barokním skvostem. Fresky, umělé mramory, zlacené štuky a vzácná zrcadla, které kapli dala jméno, ji řadí mezi naprosté unikáty.

Kostel Nejsvětějšího Salvátora (Klementinum)

Kostel je součást barokního komplexu Klementina, původně chrám největšího pražského jezuitského kláštera, dnes studenty velmi navštěvovaný kostel, kde vedle pravidelných bohoslužeb probíhají i koncerty.

Kostel sv. Mikuláše na Malé Straně

Překrásná dominanta Malé Strany je perlou pražské barokní architektury, dílem tří generací architektů. Jedinečný interiér je využíván pro koncerty klasické hudby a varhanní recitály.

Obecní dům - Smetanova síň

Úchvatnou kombinaci secesního stylu, krásy a okázalosti Smetanovy síně nepředčí žádná jiná koncertní síň v Praze. Vstupte i Vy do okouzlujícího secesního sálu, který obdivují návštěvníci z celého světa.

Pražský hrad - Bazilika sv. Jiří

V současnosti se v Bazilice svatého Jiří konají vedle prohlídek i komorní klasické koncerty. Vychutnejte si požitek z hudby spojený s atmosférou románské architektury: jednoduchou, čistou a meditativní.

Pražský hrad - Katedrála sv. Víta

Katedrála sv. Víta na Pražském hradě je hlavním chrámem naší země. Budována po staletí, korunována českým lvem na hlavní věži, je symbolickým a posvátným místem, kde se setkává moc světská a duchovní.

Reduta Jazz Club

Reduta je hlavní sídlo jazzu, elitní, nejznámější a nejstarší jazz klub v Praze. Dnes již pojem, součást historie, kulturní památka, kterou The Guardian řadí mezi deset nejlepších jazz klubů v Evropě!

Rudolfinum - Dvořákova síň

Srdce vážné hudby v Praze patří mezi nejkrásnější světové koncertní síně. Antonín Dvořák zde dirigoval vůbec první koncert České filharmonie, stejně tak zde působil i dirigent Jiří Bělohlávek.

Sál Boccaccio - Grandhotel Bohemia

Navštivte Sál Boccaccio, někdejší místo setkání pražské smetánky s jedinečnou atmosférou 1. republiky, pro kterou byl využit ve filmech Anděl s ďáblem v těle či Hříšní lidé města pražského.

Španělská synagoga

Oslnivá Španělská synagoga je nazývána nejkrásnější synagogou Evropy. V současné době patří pražskému Židovskému muzeu a je zde umístěna jedna z jeho stálých expozic.

Nadcházející akce v těchto místech

Nejkrásnější kulturní poklady Prahy

Objevte půvab jedinečného interiéru kostela sv. Mikuláše na Malé Straně. Vstupte do Dvořákovy síně a nechte se unášet perfektní akustikou. Pro mimořádný jazzový zážitek doporučujeme Jazz Dock, kde si také můžete pochutnat na lahodných koktejlech. Černé divadlo Image Vás nadchne vizuálním stylem, skvělou taneční choreografií a pantomimou.

Pražské koncerty klasické hudby 

bazilice sv. Jakuba oceníte hloubku varhanní hudby, v Týnském chrámu nejstarší pražské varhany a skvělé sólisty. Po výjimečném koncertu v Klementinu - Katedrále sv. Klimenta se můžete projít po Karlově mostu a pokochat se ikonickým pohledem na Pražský Hrad. Kostel sv. Martina ve zdi Vás zaujme středověkou architekturou. 

Dopřejte si koncert s luxusní večeří

V luxusním sálu Boccaccio Grandhotelu Bohemia můžete povečeřet s Mozartovou hudbou. V  A folklorní večer U Marčanů s tradiční kuchyní a cimbálovou kapelou je skvělou volbou pro večer s přáteli. V Art Restaurant Mánes můžete prožít jazzový večer s jedinečnou tříchodovou večeří od známého českého šéfkuchaře Jaroslava Zahálky.