Jeruzalémská synagoga

Jeruzalémská 1310/7, Praha 1

Synagoga

Zobrazit detail
Adresa:Jeruzalémská 1310/7, Praha 1
Kapacita:850
Vytápění:Ano
Bezbariérový vstup:Ano

Jubilejní synagoga, známější pod názvem Jeruzalémská, je největší a nejmladší pražskou synagogou

Projekt se zrodil jako náhrada za tři synagogy (Cikánovu, Velkodvorskou a Novou), zbořené v rámci asanace Židovského Města. Spolek pro vybudování nového chrámu vypsal architektonickou soutěž, v níž zvítězil známý vídeňský architekt Wilhelm Stiassny. 16. září 1906 na svátek Simchat Tora byla synagoga slavnostně  zasvěcena.
Tvůrci synagogy jedinečným způsobem zkombinovali secesní a maurský styl. V oslňujícím interiéru  zaujmou vitráže, svatostánek (aron ha-kodeš) zdobený reliéfem vinného keře a deskami Desatera, bohatá malířská výzdoba a tepané lustry. Na západní empoře jsou umístěny, v souladu s pokrokovým reformovaným kultem, varhany.
V Jeruzalémské synagoze se konají umělecké výstavy a varhanní a klasické koncerty. Než vejdete, povšimnětě si nápisů v hebrejštině nad rozetovým oknem. Znamenají: "Toto je brána Hospodinova, skrze ni vcházejí spravedliví"  a "Což nemáme my všichni jednoho Otce? Což nás nestvořil jediný Bůh?"

 

Kudy tam?

  • Spojení městskou hromadnou dopravou:
    metro A (zelená linka) - stanice Můstek
    tram 3, 9, 14, 24, 91 - zastávka Jindřišská
  • Nejbližší parkování:
    MilleniuM Plaza, V Celnici 10

Nadcházející akce

Komorní koncerty České filharmonie v Rudolfinu

Komorní koncerty České filharmonie v Rudolfinu - Náhled

Podzim 2020

Komorní koncerty, na nichž vystupují členové České filharmonie, jsou příjemnou alternativou orchestrálních vystoupení. Programy jsou sestaveny tak, aby si vybrali nároční posluchači i milovníci známých melodií.

Koncerty klasické hudby v Klementinu

Koncerty klasické hudby v Klementinu - Náhled

Bývalá jezuitská kolej Klementinum ukrývá skvosty barokní architektury, a v překrásných interiérech Zrcadlové kaple, kostela Nejsv. Salvátora či kostele sv. Klimenta se konají koncerty s vysokou uměleckou úrovní.

Koncerty ve smetanově síni Obecního domu

Koncerty ve smetanově síni Obecního domu - Náhled

Sezóna 2020

Architektonická perla a mistrovské dílo secesního stylu, luxusně zdobená, nádherná Smetanova síň nabízí dech beroucí poslech klasické hudby v podání předních symfonických orchestrů nebo komorních souborů.

Představení černého divadla v Praze

Představení černého divadla v Praze - Náhled

Poetika černého divadla okouzluje děti i dospělé. Nenechte si ujít představení černých divadel v Praze. Světelné efekty, profesionální taneční výkony, podívaná plná kouzel, která nadchne Vás i Vaše děti!

Novoroční koncerty v Praze

Novoroční koncerty v Praze - Náhled

Vstupte do roku 2021 s hudbou! Slavnostní koncerty orchestrů, komorní koncerty, varhany v pražských chrámech, či romantická večeře s živou hudbou pro Vaše jedinečné zážitky.

Varhanní hudba v pražských kostelech

Varhanní hudba v pražských kostelech - Náhled

Koncerty duchovní, varhanní a klasické hudby. Zážitek z krásné hudby v interpretaci renomovaných zpěváků a instrumentalistů většinou v doprovodu varhan bude ještě umocněn oslňující architekturou a výzdobou kostelních interiérů.

Mezinárodní festival České doteky hudby

Mezinárodní festival České doteky hudby - Náhled

Festival České doteky hudby uvádí vrcholná díla orchestrální i komorní hudby v mimořádně historicky hodnotných sálech, důraz je kladen na propojení hudby s výjimečnou architekturou. Vychutnejte si orchestrální díla i atraktivní komorní koncerty v provedení předních umělců.

Festival Dny Bohuslava Martinů 2020

Festival Dny Bohuslava Martinů 2020 - Náhled

Již tradičně představí Festival Dny Bohuslava Martinů díla B. Martinů společně s tvorbou jeho vrstevníků i nástupců. Kromě českých intepretů se zúčastní též hudebníci Francie, USA a Švýcarska, zemí, v nichž Martinů prožil část svého života.

Skupinové slevy

Skupinové slevy - Náhled

Chystáte se na koncert nebo představení a je vás více než 10? Nabízíme množstevní slevy 10% a výše! Kontaktujte nás zde, pomocí formuláře, zajistíme vám vstupenky za bezkonkurenční cenu.

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy - Náhled

Věnujte jedinečný dárek - poukaz na vstupenky! Stylový poukaz můžete vyladit osobním vzkazem, a Vaši blízcí si budou moci vybrat koncert podle svého přání.

Náš tip

Nejprodávanější